Poprad zdolal Michalovce a vyhral Tatranský pohár

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Hneď na úvod urobila obrana Michaloviec hrubú chybu, ktorú potrestal po Preisingerovej prihrávke strelou do prázdnej bránky Lukáš Handlovský – 1:0. Hostia dokázali odpovedať počas presilovej hry v 17. minúte, keď rýchlu akciu zakončil pohotovo Lalancette – 1:1. Kamzíci šli do vedenia už o minútu neskôr, takisto dokázali zúžitkovať početnú výhodu Preisinger – 2:1.

Druhá tretina priniesla iba jedinú vyloženú šancu, v 35. minúte sa pokúsil Vandas naservírovať puk pred opustenú bránku Preisingerovi, ten ale nedokázal vystreliť a michalovská obrana nakoniec upratala puk do bezpečia.

Domácim sa podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov v 46. minúte, po ľavom krídle unikol Vandas, vo finále naznačil prihrávku a šikovnou strelou prehodil vyrážačku Tomeka – 3:1. V 53. minúte sa zaiskrilo medzi Mašlonkom a Dalhuisenom, holandský obranca si urobil poriadok. Následne sa vhadzovalo v popradskej tretine a Matoušek dorazil Hickmottovu strelu – 3:2. Zlatý gól celého turnaja nakoniec šiel na konto Dávida Skokana, ktorý v 59. minúte skóroval do prázdnej bránky počas presilovky. Výbornou prihrávkou ho našiel Haščák – 4:2.

Góly: 1. Handlovský (Preisinger, Vandas), 18. Preisinger (Dalhuisen), 46. Vandas (Handlovský, Bjalončík), 59. Skokan (Haščák, Bjalončík) – 17. Lalancette (Korhonen, Spilar), 53. Matoušek (Hickmott, Takáč)

Rozhodovali: Orolin, Snášel – Šoltés, Kacej

Vylúčení: 6:8 na 2 min., navyše Matoušek 10 min. za nešportové správanie, presilovky 2:1, oslabenia 0:0

Pomocný bod: HK Dukla Ingema Michalovce

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Müller, Česánek, Romaňák – Lušňák, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Matej Paločko – Šotek, Bjalončík, Mešár – Dzivjak

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Southorn, Zeleňák, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Bdžoch – Šoltés, Hickmott, Takáč – Korhonen, Lalancette, Spilar – Bartánus, Mlynarovič, Matoušek – Mašlonka, Galamboš, Regenda – Török

Peter Mikula (tréner HK Poprad) –  Výkon mužstva na turnaji by som zhodnotil pozitívne, lebo sme vyhrali, ale mrzí ma zápas so Slovanom, kde sme sa ich snažili nachytať na hruškách, ale oni nám dali góly. Mrzia ma zranenia na turnaji, včera aj dnes sa nám zranil hráč. V zápase so Slovanom sme niektoré veci v obrane neriešili dobre a padli z toho góly, ale včera aj dnes sme korčuliarsky dostávali súpera pod tlak a tým sme súpera herne prevýšili.

Marcel Haščák (HK Poprad) – Som spokojný, vyhrali sme Tatranský pohár a splnili sme to, čo sme chceli pred turnajom a som rád, že som pomohol mužstvu. Mne sa osobne hrá veľmi dobre, hokej ma baví a hrám ho rád. Myslím si, že to bolo dnes vidieť.

Jakub Müller (HK Poprad) – Na turnaji sa predstavili kvalitné mužstvá a malo to dobrú úroveň. Sme veľmi radi, že sme ho dokázali vyhrať. Dnešný zápas sme chceli veľmi vyhrať a bolo to podľa mňa vidieť. Ten výkon bol vcelku dobrý, sme radi za tento pohár a musíme nato nadviazať a do sezóny vstúpiť ešte lepšie. Osobne sa v Poprade cítim veľmi dobre, je v kabíne super partia a som zvedavý ako to dopadne, ale ja verím, že to bude dobré.