Poprad zdolal Prešov, Livingston opäť dvojgólový

HK Poprad – HC GROTTO Prešov 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Prešov nastúpil na svoj prvý duel od covidovej pauzy a na jeho pohybe to nebolo vidieť. Prvú väčšiu šancu v zápase zmarila Bondrovi žŕdka. Formácia centra Mešára zavarila Prešovu aj o pár minút neskôr, najprv Petrík vychytal v tutovke Rymshu a Bondrova dorážka sa neujala.

Poprad šiel do vedenia v druhej minúte druhého dejstva. Arniel našiel spoza bránky Livingstona a ten z prvej prestrelil Petríka – 1:0. Prešov vyrovnal po ojedinelej akcii, Čachovu strelu dopravil do vlastnej siete Mešár – 1:1. V polke zápasu sa Kamzíci vrátili do vedenia, Livingston potrestal Welychkovu hrúbku – 2:1. Skóre sa menilo ešte raz, počas presilovky v 37. minúte tečoval Arnielovu strieľanú prihrávku Drgoň – 3:1.

Znížiť mohol v tretej tretine Charbonneau počas početnej prevahy, jeho puk lízol hornú žŕdku. V 48. minúte ušiel do samostatného nájazdu Dalhuisen a vypýtal si trestné strieľanie. To využil Svitana – 4:1. Skóre duelu uzavrel v 53. minúte po Bondrovej prihrávke Tam – 5:1.

Góly: 22. Livingston (Arniel), 31. Livingston, 37. Drgoň (Arniel, Rymsha), 48. Svitana (ts.), 53. Tam (Bondra, Dalhuisen) – 25. Čacho (Charbonneau)

Rozhodovali: Štefík, Jobbágy – Synek, Gegáň

Vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

911 divákov

Poprad: Tomek (Todykov) – Ulrych, Dalhuisen, Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský – Livingston, Arniel, Svitana – Bondra, Mešár, Vandas – Petráš, Mlynarovič, Paločko – Hudec, Kundrik, N. Bondra

Prešov: Petrík (Bespalov) – F. Fekiač, Rajnoha, Glazkov, Bakala, Turan, Jendroľ, Ťavoda – Sýkora, V. Fekiač, Nauš – Welychka, Čacho, Charbonneau – Žilka, Zagrapan, Šimun – Lalík, Valent, Michnáč

Hlasy po zápase:

Corey Neilson (tréner Popradu) – Po tomto zápase mám fantastické pocity. Hrali sme veľmi dobre a zodpovedne a bolo cítiť prepojenie medzi hráčmi. Obrana fungovala bezchybne a dobre podporovala útok. Tiež nás podržal aj gólman keď bolo treba. Premenili sme aj šance, aj keď sme niekedy zbytočne vymýšľali. Som rád, že sme vyhrali druhý zápas v rade a verím, že budeme v tomto trende pokračovať.

Ernest Bokroš (tréner Prešova) – Po dlhšej zápasovej pauze sme odohrali konečne zápas. Na tréningu sa nám javilo všetko dobre. Nehráme zle, naša hrá nie je zlá, ale nedávame góly. Nepremieňame šance a presilovky. Tento zápas nám aj ukázal veci, kde sme mali problémy, najmä s pohybom niektorých popradských útočníkov. Celkovo nehráme zle, pracujeme na všetkom, ale s jedným gólom sa vyhrať nedá. Musia zabrať naši rozdieloví hráči. Nie je ich vidno.