Poprad zdolal Žilinu po predĺžení

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Zápas začal milou slávnosťou, keď si prevzal dres čestný prezident HK Poprad Jan Telensky na počesť jeho 70. narodenín. Prvý do vedenia mohli však ísť hostia zo Žiliny, ale v 7. minúte zneškodnil samostatný nájazd Juríka Corbeil. Už o pár sekúnd mohol na druhej strane skórovať Štrauch, ale jeho skrytá strela spoza obrancu minula tesne bránku hostí. V 16. minúte sa preštrikoval do zakončenia Abdul, ale jeho strelu Tomek vyrazil, následnú dorážku do prázdnej bránky však minul Bondra a do kabíny sa išlo za stavu 0:0.

V 32. minúte vyslal padáčikom do brejku Fabian Bondru, jeho strela však minula hornú žŕdku. V 36. minúte však Popradčania zatlačili Žilinu v jej pásme a spoza ľavého kruhu vystrelil švihom D. Brejčák presne do pravého horného rohu Tomekovej bránky – 1:0. Z vedenia sa však dlho Poprad netešil. Už o minútu neskôr dorazil do prázdnej bránky Švihálek strelu Konečného z modrej čiary – 1:1.

V 45. minúte vyrazil Tomek Königovu bombu od modrej čiary len pred seba, bol však ďaleko z bránky a Svitana s prehľadom potiahol puk a skóroval do prázdnej bránky – 2:1. O dve minúty neskôr mohol Poprad ísť do dvojgólového vedenia, keď po Bucovej strele dorazil puk do bránky Heizer, ale videorozhodca videl kopnutie puku a gól neuznal. Necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny využili hostia ponúknutú presilovku, keď Holovičovu strelu dorazil do bránky Konečný – 2:2.

Predĺženie netrvalo ani minútu, keď Svitana s Brejčákom využili zlé striedanie hostí, vyrazili do brejku dva na jedného a druhý menovaný pohodlne skóroval do prázdnej bránky – 3:2.

Góly: 36. Brejčák (Štrauch, König), 45. Svitana (König, Štrauch), 61. Brejčák (Svitana) – 38. Švihálek (Konečný, Juraško), 59. Konečný (Holovič, Švihálek)

Rozhodovali: Lauff, Lokšík – Bogdaň, Jobbágy

Vylúčení: 5:3 na 2 min., navyše Klimenta 10 min. za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

816 divákov

Poprad: Corbeil – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Miškovec, Ježek, Hvila

Žilina: Tomek – Hatala, Kozák, Juraško, Roman, Andersons, Mikuš, Mazanec – Klimenta, Húževka, Tvrdoň – Konečný, Holovič, J. Jurík – Stupka, Švihálek, Rogoň – Dolinajec, Ondruš, Mendrej

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Naši chlapci prvú tretinu asi oslavovali víťazstvo nad Banskou Bystricou. Zabrali až od druhej tretiny. Dvakrát sme viedli, dvakrát v oslabení sme dostali gól po našej chybe. Vážime si tieto dva body. Treba povedať, že rozhodujúci gól bol po nacvičenej akcii pri hre troch na troch.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Ja si myslím, že vstup do zápasu sme mali dobrý. Prvú tretinu sme domácich značne prestrieľali, ale naša strelecká produktivita je strašná. Dva razy sme dokázali vyrovnať náskok súpera. Vlastnou chybou pri striedaní sme domácim v predĺžení ponúkli bod navyše.“