Poprad získal obrancu z Michaloviec

Pod Tatry prichádza skúsený 32-ročný zadák Tomáš Bokroš.

Pre dobre stavaného beka pôjde o piate pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži. „Moja situácia sa vyvinula tak, že som sa stal voľným hráčom a vďaka tomu som sa dostal do komunikácie s Popradom. Rýchlo sme sa dohodli a teším sa, že prichádzam do tohto tímu,“ povedal po podpise zmluvy syn známeho slovenského trénera Ernesta Bokroša.

„Poprad má v posledných rokoch vysoké ambície, chce hrať vysoko v základnej časti a v play-off ísť čo najďalej. Ja osobne chcem prispieť svojim dielom, hlavne poctivou a dobrou hrou v defenzíve, na ktorú ma do Popradu vzali a ktorú odo mňa vedenie očakáva,“ dodal.

„Je to dobre stavaný bek, k tomu pravák, od ktorého očakávame veľmi dobrú hru v defenzíve a tvrdosť, keď bude treba. Tešíme sa, že sme sa dohodli a veríme, že pre nás odvedie dobrú prácu. Jednania o zmluve prebehli veľmi rýchlo a korektne,“ vyjadril sa o novom členovi defenzívy riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Bokroš doposiaľ obliekal v extralige dresy klubov zo Zvolena, Žiliny, Trenčína a Michaloviec a nastúpil do 438 zápasov, v ktorých získal 95 bodov za 26 gólov a 69 asistencií. Takmer dve kompletné sezóny odohral v českom extraligovom tíme z Pardubíc a jednu sezónu strávil vo švédskom druholigovom Södertälje.