Predstavujeme tímy na 71. ročníku turnaja o Tatranský pohár – HC VÍTKOVICE RIDERA
27. augusta 2018
Predstavujeme tímy na 71. ročníku turnaja o Tatranský pohár – HC KOŠICE
28. augusta 2018

Poprad získal slovenského reprezentačného obrancu Lukáša Kozáka

Novou posilou klubu HK Poprad sa stal obranca Lukáš Kozák.

Dvadsaťšesťročný obranca pôsobil v minulej sezóne v troch kluboch – Slovane Bratislava, Dukle Trenčín a najviac sa mu darilo v Žiline (33 zápasov, 10-12). Odchovanec martinského hokeja mal okrem Popradu viac záujemcov o svoje služby. “Pre Poprad som sa rozhodol v posledných dňoch z dôvodu, že rokovania medzi mnou a klubom sa niesli vo veľmi profesionálnom a serióznom duchu. Nesprevádzali ich žiadne naťahovania a všetko prebehlo expresne rýchlo. Ja som sa bavil s pánom Jurinyim ešte tesne po konci minulej sezóny, kedy som mal ponuky z viacerých klubov. Čakal som však na ponuku zo zahraničia, ktorá však neprišla v takej podobe, aby som kvôli nej mal vycestovať mimo Slovenska,” opisuje priebeh rokovaní a cestu do popradského mužstva dvadsaťosemnásobný reprezentant Slovenska. Ten je síce v Poprade len pár hodín, no hokejové prostredie vníma pozitívne. “Už po pár hodinách musím povedať, že je to tu všetko na profesionálnej úrovni. Či sa bavíme o hráčoch či tréningových možnostiach, alebo o zákulisí a atmosfére vo vedení klubu. Preto sa nebojím mať tie najvyššie ciele.”

Z kvalitnej posily sa teší aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. “O Lukáša sme mali záujem okamžite po konci minulej sezóny, odkedy sme boli v kontakte. Som veľmi rád, že bude hrať v nasledujúcom období v drese s kamzíkom na hrudi. Je to typ obrancu, ktorý nám určite pomôže, nepodcení žiaden súboj a svojou tvrdosťou je nepríjemný pre každého súpera.”

Rodák z Martina doteraz pôsobil v našej najvyššej súťaži v Martine, Skalici, Trenčíne, Žiline či v Slovane Bratislava. Dokopy extralige odohral 367 zápasov s bilanciou 33 gólov a 86 asistencií. Okrem toho si vyskúšal aj KHL (71 zápasov) za Slovan Bratislava či Medveščak Záhreb či českú najvyššiu či prvú ligu (Kometa Brno, Hradec Králové).

 

Facebook komentáre