Poprad zlomil Michalovce v tretej tretine

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Poprad chcel doma vyrovnať sériu a za týmto cieľom ho nasmeroval v 8. minúte Tavi, ktorý využil výbornú Dalhuisenovu asistenciu – 1:0. K vyrovnaniu sa Michalovce dostali v 16. minúte. Paločko neustrážil Erkinjunttiho a ten blafákom prekonal Vošvrdu – 1:1.

Druhá tretina bola v znamení michalovských útočných snáh. V 36. minúte Hickmott nastrelil Ulrycha a odrazený puk dorazil za popradského gólmana Regenda – 1:2. Možno prvýkrát v sérii sa šťastie priklonilo na stranu Popradu o 41 sekúnd neskôr. Lehtonen sa zrazil s rozhodcom Baluškom, Mešár prihral voľnému Mashinterovi a ten vyrovnal – 2:2.

Poprad začal tretiu tretinu tlakom a hneď na úvod tečoval Dalhuisenovu strelu Haščák – 3:2. Kamzíci dostali krídla a chybu michalovskej obrany využil krásnym blafákom Vandas – 4:2. Na rozdiel troch gólov mohol zvýšiť v úniku Paločko, Škorvánek ho vychytal. Popradčania následne heroicky ubránili 65-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, pomohla im aj strelecká nemohúcnosť McCormacka, ktorý 6-krát vystrelil z ľavého kruhu, ale netrafil ani raz bránku. Siedmy pokus mu zblokoval obetavo Ulrych. Poprad využil v závere michalovskú hru bez brankára, na konečných 5:2 upravil Skokan. Toho následne narazil Mašlonka a vyvolal šarvátku, ktorej výsledkom bol predčasný koniec Haščáka a Louisa v zápase. Poprad vyrovnal sériu na 2:2 a je jasné, že sa bude Tatrami hrať ešte jeden zápas.

Góly: 8. Tavi (Dalhuisen, Zagrapan), 36. Mashinter (Mešár), 41. Haščák (Dalhuisen, Svitana), 52. Vandas (Handlovský), 60. Skokan (Haščák, Svitana) – 16. Erkinjuntti (Korhonen, Mudrák), 36. Regenda (Hickmott, Lalancette)

Rozhodovali: Baluška, Goga – Kacej, Konc ml.

Vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Drgoň a Török 10 min. za vrazenie na mantiel, Haščák 5+DKZ za seknutie, Louis 5+DKZ za hrubosť, presilovky a oslabenia 0:0

bez divákov

Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Šedivý, Louis, Chalupa, Lačný – Hickmott, Lalancette, Regenda – Korhonen, Galamboš, Erkinjuntti – Bartánus, Lehtonen, Takáč – Mašlonka, Suja, Török

Peter Mikula, tréner Popradu: Prvá tretina bola obojstranne vyrovnaná. Michalovce mali v druhej časti hry navrch. Po druhej tretine som hráčov upozornil, aby sa vrátili k hre z pondelka. Hostí sme tak dostali výrazne pod tlak a zaslúžene sme vyhrali. Až na malé výnimky sme hrali lepšie ako v Michalovciach. Myslím si, že doma treba vyhrávať.

Tomek Valtonen, tréner Michaloviec: My sme boli lepší väčšinu zápasu, ale prehrali sme. Niekto si má na ľade robiť svoju prácu, ale nespraví si ju, alebo ju robí zle. Každý to má vo svojej moci. Uvidíme, ako séria dopadne.