Poprad znova prehral o gól

HK Poprad – HK Nitra 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Hokejisti HK Nitra zvíťazili aj v druhom zápase predkola Kaufland play-off Tipos extraligy na ľade HK Poprad. Po stredajšom triumfe 2:1 vyhrali vo štvrtok rovnakým výsledkom a už v sobotu môžu pred vlastnými fanúšikmi spečatiť postup do štvrťfinále. Popradčania síce viedli od 5. minúty po góle Nicka Jermaina, no hostia skóre otočili. V druhej tretine vyrovnal Filips Buncis a v tretej rozhodol Jozef Baláž.

Góly: 5. Jermain (Razgals, Petráš) – 34. Buncis (Kašík), 47. Baláž (Bajtek, Mezei)

Rozhodovali: Goga, Korba – Gegáň, Jedlička

Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše Petráš 10+DKZ za nešportové správanie a bitku, Hrnka DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

1 610 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Jermain – Buncis

Poprad: Peters – Kotvan, Vainio, Betker, Drgoň, Brincko, Meliško, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Peresunko, Mlynarovič, Svitana – Bubela, Špirko, Kukuča – Jermain, Petráš, Valigura – Sokoli

Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Solenský – Čederle, Buncis, Leščenko

/stav série: 0:2/

Peter Mikula (tréner Popradu) – Úvod sme mali dobrý, dostali sme sa rýchlo do vedenia, z hľadiska psychiky to malo byť pre nás prínosom. V druhej tretine nás začala Nitra viac napádať a mala šance. V závere sme mali veľké šance, ale zakončenie sme nezvládli. To čo sme si navarili musíme aj zjesť a v Nitre nám nič iné neostáva, ako najprv zabojovať o výhru v treťom zápase a potom vyhrať aj ten štvrtý.

Dušan Milo (tréner Nitry) – Sme radi, že sme zvládli aj druhý krok. Vstup do zápasu sme nemali dobrý, Poprad bol v prvej tretine lepší, ale našťastie sme z tlaku dostali iba jeden gól. Od druhej tretiny sme nastúpili ako vymenený, dostávali sme ich pod tlak, mali sme šance. Nedali sme góly. Nakoniec sme mali kus šťastia, namiesto toho, aby sme prehrávali o dva góly, tak po zákroku brankára ušiel Buncis a vyrovnal. Druhý gól bol šťastný, ale v hokeji aj takéto góly padajú. Vedenie sme silou vôle udržali.