Popradčania na ALL STAR CUP 2018

Už 17. februára privíta Bratislava tých najlepších z najlepších, ktorí predvedú svoje hokejové majstrovstvo pred očami divákov na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Na podujatí sa okrem výberu slovenskej Tipsport ligy predstavia aj tímy českej extraligy, nemeckej DEL a rakúskej nadnárodnej súťaže EBEL.

V nominácii tímu slovenskej hokejovej Tipsport Ligy na All Stars Cup v Bratislave je deväť Slovákov a päť legionárov. Každý tím pošle na medzinárodné podujatie minimálne jedného svojho hráča. Z popradského mužstva sa do výberu dostal obranca Daniel Brejčák a útočník Patrik Svitana.

„Je to pre mňa ocenenie za výkony a teším sa na vysokú úroveň tohto podujatia. Verím, že to bude mať vysokú úroveň a prestíž aj pre slovenskú ligu, keďže sa tam stretnú výbery štyroch líg. All Star som sa zúčastnil aj počas minulej sezóny, ale predpokladám, že tento rok to bude opäť o úroveň vyššie, keďže nepôjde iba o exhibíciu hranú pre fanúšikov, ale každá krajina sa bude chcieť ukázať v čo najlepšom svetle,“ povedal k nominácii obranca HK Poprad Daniel Brejčák. Na bratislavskom zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa v jednom tíme stretne aj so svojim aktuálnym klubovým spoluhráčom Patrikom Svitanom. Ten rovnako neskrýva radosť z účasti na podujatí. „Som prekvapený, že sa rozhodli pre mňa. Ale samozrejme ma to teší,“ vyjadril sa k nominácii hráč s číslom 71. Skúsenosť s podobnou akciou už stihol nadobudnúť. „Počas pôsobenia v Poľsku som som sa zúčastnil zápasu, v ktorom proti sebe hrali zahraničné hviezdy a poľská reprezentácia.“ Pred All Star Cupom je plný očakávania. „Inštrukcie alebo iné pokyny sme nedostali. Chcem si to však užiť,“ dodal popradský útočník.

Na turnaji v Bratislave odohrajú všetky tímy súboje proti všetkým súperom, jeden zápas bude trvať dvakrát 15 minút.

PROGRAM:
13:30 CZE vs AUT
14:30 SVK vs GER
15:30 GER vs CZE
16:50 otvárací ceremoniál
17:00 SVK vs AUT
18:00 AUT vs GER
19:00 SVK vs CZE
20:00 záverečný ceremoniál

Vstupenky sú v predaji na Predpredaj.sk