Popradčania na Zemplíne opäť víťazne

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Prvá tretina priniesla dva góly. Už po 32 sekundách skóroval Haščák po Drgoňovej asistencii. Michalovce vyrovnali stav stretnutia v 4. minúte, keď sa presadil Takáč.

V 28. minúte poslal počas presilovky „Líšky“ do vedenia McCormack. „Kamzíci“ kontrovali už o 23 sekúnd, premiérový gól v lige si pripísal na svoje konto Livingston. V 32. minúte potrestal Ťavodove vylúčenie počas presilovej hry Preisinger.

Popradčania využili na začiatku tretej tretiny svoju druhú presilovku už po 6 sekundách jej trvania, úspešným strelcom bol Haščák. Domáci korigovali na rozdiel jediného gólu v 53. minúte gólom Hickmotta. Gólovú bodku za zápasom dal do opustenej michalovskej bránky svojim tretím zásahom v zápase Haščák. Michalovce tak prehrali v aktuálnej sezóne aj štvrtý duel s Popradom, z toho tretí doma. Predošlé tri duely sa odohrali v rámci Tatranského pohára a Tipsport Kaufland Cupu.

Góly: 4. Takáč (Galamboš, Bartánus), 28. McCormack (Mašlonka, Galamboš), 53. Hickmott (McCormack, Ventelä) – 1. Haščák (Drgoň), 29. Livingston (Matúš Paločko, Zagrapan), 32. Preisinger (Skokan, Haščák), 43. Haščák (Drgoň, Svitana), 60. Haščák (Skokan, Vošvrda)

Rozhodovali: Müllner, P. Šefčík – J. Šefčík, L. Beniač.

Vylúčení: 8:6 na 2 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, M. Hudec, D. Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Livingston – Mešár, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – McCormack, Ventelä, Southorn, Mihálik, Zeleňák, Louis, Ťavoda, Bdžoch – Hickmott, Lalancette, P. Regenda – Takáč, Galamboš, Bartánus – Mašlonka, Češík, Török – Chalupa, Farkaš, Ragan

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: Chceli sme nadviazať na výkon z nedávneho zápasu. Chceli sme hrať aktívne, no už v prvom striedaní sme spravili individuálnu chybu a inkasovali gól. Skóre sme otočili, no v presilovke sme ešte mohli pridať ďalší gól. Po našich fauloch sme inkasovali ďalšie góly, celkovo sme mali veľa vylúčených. Proti takým rozdielovým hráčom, akých má Poprad, nemôžeme mať toľko vylúčených. Sily nám ubúdali, súper nás trestal, má svoju kvalitu a postrážil si to. Mali sme snahu, ale celkovo to nebolo to, čo sme chceli hrať.

Peter Mikula, tréner HK Poprad: V priebehu pár dní sme druhýkrát narazili na silného súpera. Boli sme úspešní už v utorok a podarilo sa nám to aj dnes, za čo som rád. Domáci nám v prvej tretine robili problémy, boli sme málo aktívni. Po mojom dohovore v prestávke sa to zlepšilo a zápas sme dostali pod kontrolu. Nezlomili sme sa ani za stavu 2:1, naopak, po našich dvoch góloch sa zlomil skôr domáci tím. Otočili sme na 2:3 a získali sme prevahu, ktorú sme potvrdili štvrtým gólom. V závere nás súper zatlačil do defenzívy, pre nás bolo šťastie, že sme to ustáli.