Popradčania natiahli víťaznú sériu, padla Banská Bystrica

HK Poprad – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

V súboji aktuálne podľa formy najlepších tímov si prvý zákrok pripísal po 93 sekundách Vošvrda, ktorý betónom vyrazil Ďatelinkovu strelu po vyhratom buly. V 7. minúte strieľal bekhendom Takáč, Melicherčík si vôbec nebol istý zákrokom, puk však priľahol. Tribúny si zakričali gól v 15. minúte, Handlovský prihral o mantinel Brejčákovi a jeho strelu pekne tečoval Preisinger – 1:0.

Vyrovnať mohol v 23. minúte Hohmann, jeho strelu fantasticky chytil Vošvrda do lapačky. V 28. minúte Nemčík našiel prihrávkou Mlynaroviča medzi kruhmi a jeho rýchla strela skončila v sieti – 1:1. Za 91 sekúnd už hostia viedli, Vošvrda ešte Ihnačákovu strelu po tlaku vyrazil, Bubela ju upratal do prázdnej bránky – 1:2. V 33. minúte po vylúčení Ihnačáka pukli nervy Southornovi, ktorý nazbieral za nešportové správanie 40 trestných minút, Poprad využil presilovku piatich proti trom zásluhou strely od Dalhuisena – 2:2.

Marcelovi Melicherčíkovi takmer identicky ako pri dvoch góloch inkasovaných puk prepadol z výstroje v 43. minúte. Teraz sa to stalo po strele Takáča spoza ľavého kruhu. Viac z hry mala Banská Bystrica, ale bol to Poprad, ktorý gólovo udrel, Ulrychovu strelu šikovne tečoval Zagrapan – 3:2. Hostia sa snažili vyrovnať počas hry bez brankára, Dalhuisen dokázal vyhodiť puk z obranného pásma cez celé ihrisko a puk si našiel cestu do siete – 4:2.

Góly: 15. Preisinger (D. Brejčák, Handlovský), 34. Dalhuisen (Larkin, Jacobs), 51. Zagrapan (Ulrych, Erving), 59. Dalhuisen (Larkin, Jacobs) – 28. Mlynarovič (Nemčík, J. Brejčák), 29. Bubela (Ihnačák, Šille)

Rozhodovali: Štefik, Stano – Šoltés, Smrek

Vylúčení: 2:6 na 2 min., navyše Southorn 5+10+DKZ za nešportové správanie, Hohmann DKZ za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

3 238 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Mike Dalhuisen – Miloš Bubela

HK Poprad: Vošvrda (Kristín) – Dalhuisen, Larkin, Erving, Ulrych, D. Brejčák, Kozák, Česánek – Vandas, Jacobs, Lapšanský – Matúš Paločko, Preisinger, Handlovský – Svitana, Zagrapan, Takáč – Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko

HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Melicherčík (Beskorowany) – Southorn, Mihálik, Ďatelinka, Cardwell, Žiak, J. Brejčák, Nemčík, Lopejský – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Hrnka, Bubela, Ihnačák – Bartánus, Mlynarovič, Lamper – Kabáč, Gabor, Šille

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu) – Videli sme celkom zaujímavý zápas, ukázali sme v zápase proti Banskej Bystrici svoju silu. Začiatok bol dobrý, v druhej tretine sme sa vytratili. Pomohla nám nedisciplinovanosť Banskej Bystrice, v presilovke sme ju unavili, ale naša pasivita priniesla iba jeden gól v tej dlhej presilovke. V tretej tretine im už chýbala sila. Po pohovore sme udržali Bystricu na dištanc. Som rád, že sme vyhrali.

Dan Ceman (tréner Banskej Bystrice) – Mám veľa myšlienok, ktoré všetky nemôžem ani povedať. Hrali sme dobre v prvej tretine, výborne v druhej tretine s veľa energiou. Potom prišli vylúčenia. Je to hanba ako sa niektoré zápasy rozhodujú, ale nedalo sa hrať proti týmto faktorom. Prvý gól padol po tom, čo náš hráč krvácal po sekaní, druhý gól v presilovke o dvoch hráčov, ale predtým bol náš hráč hákovaný. Je to ťažké proti niečomu takému bojovať, každý chcel vyhrať, teraz prevládajú zlé emócie.

Mike Dalhuisen (obranca Popradu) – Wow, to bol zápas. Mal črty play-off zápasu, podpora divákov bola fantastická. Kľúčovým faktorom bolo, že každý hráč hral naplno. Strelil som dva góly, je to vždy pekné skórovať a veľmi sa mi páči tá neuveriteľná podpora fanúšikov.