Navštívili sme letnú prípravu piateho a šiesteho ročníka
6. júna 2017
Vyžrebovanie sezóny 2017/2018
7. júna 2017

Popradská koncepcia prebila aj nerozhodné Švajčiarsko, návrat hlási Richard Rapáč

HK Poprad hlási ďalšiu veľmi kvalitnú útočnú posilu. Po roku sa pod Tatry vracia Richard Rapáč.

Dvadsaťdeväťročný pravý krídelník strávil minulú sezónu vo švajčiarskej NLA a NLB, kde obliekal dres EVZ Zug a EZV Academy. “Záujem zo Švajčiarska o moje služby bol už skôr, no počas sezóny 2015/16 mi vtedajšie vedenie odchod do Rapperswilu neumožnilo. Situácia v popradskom klube sa však po skončení sezóny nevyvíjala ideálne, takže som inú možnosť ako odchod z Popradu nemal, a keď som dostal na stôl konkrétnu ponuku z Zugu, nebolo nad čím váhať,” rozhovoril sa o svojej ceste do krajiny helvétskeho kríža päťnásobný seniorský reprezentant. Rišova sezóna v drese Zugu (druholigové mužstvo nieslo názov EVZ Academy) bola vydarená (33 zápasov, 24 bodov), a preto je namieste aj otázka, či nebola možnosť pokračovať v tejto krajine aj naďalej. “Ja som bol s Zugom predbežne dohodnutý, keďže spokojnosť bola na oboch stranách. Situácia sa však zmenila po tom, ako Josh Holden nedostal švajčiarsku licenciu a nasledujúcu sezónu zaujme moje miesto náhradného cudzinca v prvom mužstve. Následne bol záujem z ďalších dvoch klubov NLB, kde by sa ale podľa môjho agenta nič konkrétne neuzavrelo pred letnou prestávkou. S popradským vedením som bol dohodnutý, že keď švajčiarska cesta nebude definitívne uzavretá do prvého júna, podpíšem zmluvu s HK Poprad.”

Richard patrí už medzi skúsených hokejistov a jeho individuálne štatistiky najmä v našej najvyššej lige z neho robia žiadaný hráčsky artikel. “Od momentu, ako som sa dozvedel že nebudem v Zugu pokračovať, som riešil iba dve veci. Pokračovanie v Švajčiarsku alebo návrat domov. Nechcel a nemal som záujem riešiť iných záujemcov zo slovenskej Tipsport Ligy. Poprad bol, je a bude mojou voľbou čísla jedna v prípade pôsobenia na Slovensku. Pred rokom som bral odchod z Popradu do kvalitného Švajčiarska ako krok vpred, teraz vnímam aj môj príchod ako pozitívny okamih v kariére. V tomto klube sa pracuje koncepčne a na vysokej úrovni. S novými ambicióznymi ľuďmi a výborným trénerom môžeme túto sezónu určite patriť k špičke súťaže. Tomu zodpovedajú aj moje osobné ciele pre najbližšiu sezónu. Pomôcť vybudovať kvalitné mužstvo, skončiť v základnej časti vo vrchnej polovici tabuľky a v play-off ísť čo najďalej,” vyslovil ambície obľúbenec popradských fanúšikov. “Verím, že sa fanúšikom aj vedeniu odvďačím kvalitným výkonom,” dodal.

Richard Rapáč je odchovancom Spišskej Novej Vsi, no už v mládežníckom veku pôsobil u nás v Poprade. Po účasti na MS U18 v roku 2005 sa rozhodol ísť zámorskou cestou a vyskúšal si aj ligu WHL. Následne jeho kroky viedli do Čiech, kde sa upísal na dve sezóny Libercu, za ktorý nastúpil na 15 zápasov, keď ho pribrzdilo opakované zranenie. V rokoch 2010-2012 sa vrátil do Popradu a stal sa jedným z najlepších hráčov Kamzíkov. Po výbornej sezóne 2011/12, kedy sa prepracoval aj do slovenskej reprezentácie, sa rozhodol pre návrat do českej extraligy a upísal sa Litvínovu (62 zápasov, 6+7). Po krátkom účinkovaní v Banskej Bystrici sa opäť vrátil pod Tatry a na ľade ho bolo vidieť. Richard patrí medzi vysoko produktívnych hokejistov, veď v slovenskej extralige zaznamenal v 210 zápasoch slušných 55 gólov a 69 asistencií. Okrem toho je platný aj pri fyzickej hre tímu a nerobí mu problém zhodiť rukavice.

Facebook komentáre