Popradské góly prišli neskoro

HK Poprad – HKM Zvolen 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Popradčania nevstúpili do zápasu šťastne, už po 25 sekundách zabudli na Parksa, ktorý osamotený pred Vošvrdom bekhendom dorazil Kubátovu strelu – 0:1. Kamzíci mali vyrovnanie na hokejke v 2. minúte počas presilovky, spomedzi kruhov trafil Mercier do betónov Petríka. V 10. minúte vyrazili do prečíslenia traja na jedného Zvolenčania, Corrin to riešil strelou, ktorá nemala potrebnú razanciu. V 14. minúte sa ocitol medzi kruhmi opäť Mercier, vo výbornej pozícii netrafil z prvej bránku. V 18. minúte Réway v prečíslení krásne našiel Bjalončíka, bravúrne zasiahol Petrík.

V 26. minúte využil Zvolen bleskovo presilovú hru. Zuzin našiel medzi kruhmi voľného Thompsona a ten z prvej prepálil Vošvrdu – 0:2. O štyri minúty už hostia išli do trojgólového vedenia, opäť počas početnej výhody vymietol pavučinu v rohoch popradskej bránky Trotter – 0:3. Už o pár sekúnd mohol Poprad skorigovať skóre, Petrík zázračne v páde vyrazil dorážku Róberta Hunu. V 35. minúte po Zagrapanovej strele už celý štadión dvíhal ruky, ale Kubátova hokejka zastavila puk presne na bránkovej čiare.

43. minúta priniesla Trotterovu strelu, ktorú Vošvrda vyrazil a Betker ju pohodlne upratal do prázdnej bránky – 0:4. Aj napriek nepriaznivému stavu Poprad nezložil zbrane a v o štyri minúty neskôr tečoval Lapšanský Kozákovu delovku od modrej – 1:4. Na rozdiel dvoch gólov znížil v presilovke v 55. minúte umiestnenou strelou k tyčke Svitana – 2:4. Ďalší gól už diváci nevidel ani napriek dvojminútovej snahe domácich so šiestimi korčuliarmi.

Góly: 47. Lapšanský (Kozák, Mercier), 55. Svitana (D. Brejčák) – 1. Parks (Corrin, Zuzin), 26. Thompson (Zuzin, Corrin), 30. Trotter (Corrin, Zuzin), 43. Betker (Trotter)

Rozhodovali: Novák, Juhász – Durmis, Stanzel

Vylúčení: 4:5 na 2 min., navyše Handlovský 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky 1:2, oslabenia 0:0

2 461 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Adam Lapšanský – Roman Petrík

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – D. Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Chovan, Kramár, Semaňák –  Svitana, Zagrapan, Takáč – Mercier, Jacobs, Handlovský – Réway, Bjalončík, Lapšanský – Paločko, Ró. Huna, Ri. Huna – Dzivjak

HKM Zvolen: Petrík (Tomek) – Betker, Corrin, Drgoň, Švarný, Petran, Kurali, Kubát, Meliško –  McPherson, Trotter, Parks – Zuzin, Thompson, Kelemen – Tibenský, Mikuš, Žilka – Marcinek, Petráš,  Kolenič

Ján Šimko (asistent trénera Popradu) – Po prehre v Trenčíne každý očakával, že naša reakcia na zápas bude iná. Od prvého striedania sme ťahali za kratší koniec. Zvolen navýšil skóre v presilových hrách, nám chýbal impulz v strelení gólu. To sa stalo až pár minút pred koncom, keď sme ožili. Zvolen bol lepší. Potrebujeme sa zmobilizovať a podať v ďalšom zápase lepší výkon.

Andrej Podkonický (tréner Zvolena) – Nám sa podarilo hneď dať gól v 25. sekunde. V prvej tretine aj keď sme mali viac striel, Poprad si však vytvoril štyri vyložené šance, podržal nás brankár Petrík. Druhá tretina bola veľmi dobrá, vytvorili sme si šance a tlak, aj keď sme presilovku päť na tri nezahrali dobre, ale potom sme dali gól. Spravili sme veľa faulov, ale išli nám oslabenia. Následne sme dostali dva góly, sme si to trošku skomplikovali, ale musím pochváliť chalanov, že podali bojovný výkon.