Popradské nádeje začali s letnou prípravou pod vedením trénerov A-mužstva

Trénerský štáb popradských Kamzíkov privítal na prvom spoločnom stretnutí 16 hráčov.

Koronavírus zmaril už mnoho aktivít, Kamzíci tak s omeškaním mohli konečne začať spoločnú prípravu. Okrem juniorov, ktorí majú šancu presadiť sa do A-tímu, sa tréningových jednotiek zúčastnili aj stabilní členovia áčka z minulej sezóny Michael Vandas, Marek ZagrapanBoris Česánek. Tréningové jednotky absolvuje aj 24-ročný popradský odchovanec Maximilián Pajpach, naposledy člen druholigového francúzskeho Clermontu.

Cieľom spoločnej prípravy je venovať pozornosť mladým, potencionálnym hráčom, ktorí sú na prelome medzi juniorským a seniorským hokejom. Dvere majú otvorené aj adepti na popradský dres, ktorí v tíme pôsobili v uplynulom ročníku.

„Ak by som nemal chuť, nebol by som tu. Bolo už dosť času na odpočinok, teraz treba začať pracovať. Ako som už veľakrát povedal, musíme dokončiť robotu, ktorú sme v minulej sezóne nedokončili. Všetci sa musia myšlienkovo nastaviť na to, že ak chceme dosiahnuť vysoké ciele, musíme už dnes na nich začať pracovať,“ povedal na úvod tréner Peter Mikula.

„Začíname sa posúvať tak ako v KHL alebo v iných ligách, že sa najprv hráči pripravujú individuálne a potom príde na rad tréningový kemp. Keď nabehneme v auguste na ľad, asi to bude pre mňa prekvapenie, ale budem mať na to 1,5 mesiaca, aby som si tím skresal podľa svojich predstáv,“ dodal Peter Mikula.

Pre mladých hráčov je dobré, že sa spoločných tréningov zúčastňujú aj veľké ligové mená ako Vandas či Zagrapan. Aj keď nie je letná príprava pre väčšinu hráčov obľúbená, Michael Vandas sa jej už nevedel dočkať: „Bolo to také zvláštne obdobie, pracoval som veľa okolo domu, skoro som si kúpil aj sliepky. Veci sa však začínajú dávať do normálu. Keď som sa postavil na váhu po Veľkej noci, tak to bolo dosť divoké, ale potom som opäť začal na sebe pracovať, udržiavať líniu a dal som sa dokopy. Sme profesionáli, každý vie čo má urobiť a kedy musí začať, aby bol dobre pripravený. Každý hráč pozná svoje telo, ale teraz záleží aj od toho, že kedy začne liga, podľa toho to doladíme.“

O talentovanej popradskej mládeži vie aj tréner Mikula. „Sú to mladí perspektívni hráči. Teším sa na to, ako niekto počas prípravy „zakričí“ a osloví nás tak, že budeme príjemne prekvapení. Títo chlapci sú ambiciózni, chcú sa ukázať a získať miesto v tíme a nepozerajú ešte na financie. Niektorí hráči ma upútali už vlani a treba si ich pripraviť, tento rok môžu byť príjemným prekvapením,“ uzavrel šéf popradskej striedačky.

Menoslov hráčov na tréningu: Marek Zagrapan, Michael Vandas, Boris Česánek, Maximilián Pajpach, Roman Rychlík, Adam Jevoš, Jakub Dzivjak, Martin Semaňák, Lukáš Olejník, Richard Hodorovič, René Svitana, Dávid Romaňák, Filip Mešár, Michal Králik, Tomáš Božoň, Štefan Valluš