Štefan Fabian si v Poprade odkrúti štrnástu sezónu
21. mája 2018
Daniel Brejčák plánuje v Poprade ostať dlhšie
22. mája 2018

Popradskí hokejisti odštartovali letnú prípravu

Hokej je v dnešnej dobe už celoročným športom. Hráči nemajú v medzisezónnom období veľa priestoru na voľno. Aj keď nám kalendár ukazuje len mesiac máj, Kamzíci už začínajú naplno zaberať.

Popradské mužské “Áčko” bude v budúcej sezóne viesť štvorica trénerov Roman Stantien, František Štolc, Dušan Brincko a Stanislav Salát. Všetci štyria boli dnes ráno pripravení podať svojim hráčom prvé tréningové pokyny v rámci letnej prípravy. Hlavný tréner nám prezradil, ako by to všetko malo prebiehať. “Prvé dva týždne budú zamerané skôr na hrubú kondíciu. Tréningy by mali byť o čosi dlhšie a raz denne. Mladší hráči alebo tí, ktorí budú mať nadváhu alebo nie sú dostatočne pripravení na zahájenie letnej prípravy, budú musieť na sebe zapracovať o čosi viac. Chlapci sa musia naučiť, že hokej je celoročný šport a starať sa o seba musia nepretržite,” ozrejmuje priebeh prvých tréningových dní nový lodivod Kamzíkov.

Každý tréner má inú predstavu o tom, ako by mala letná príprava vyzerať. Bývalý tréner Slovana Bratislava, Dukly Trenčín, Nitry či Dubnice zjavne nepatrí medzi tých, ktorí by obľubovali jej “zastaralejší” priebeh plný behov. “V Poprade bude tohtoročné leto o čosi pestrejšie. Aj keď toto obdobie sezóny nikto neobľubuje, je veľmi dôležité. Behy budú skôr kratšie, kombinovať ich budeme s hrami, telocvičňou či posilňovňou. Nechcem, aby moji zverenci opäť zažívali také ubíjajúce medzisezónne obdobia, ako si to pamätám ja.”

Posledné sezóny sa stáva v Poprade zvykom, že šancu na spoločnú prípravu dostáva viacero nádejných mladíkov. Inak tomu nebude aj v najbližších týždňoch. “Máme v pláne zapojiť aj mladých hráčov. Aspoň uvidíme, ako na tom sú v porovnaní so skúsenejšími kolegami. Dnešný trend v hokeji im dáva veľkú šancu napredovať a vynikať aj na najvyšších fórach. Ak si to zrovnajú v hlave a niečo pre to spravia, môžu sa presadiť už v mladom veku. Treba im ukázať, ako na sebe pracujú hráči, ktorí to v hokeji už niekde dotiahli. Ak ich napodobnia, tak aj v Poprade viacerí dostanú šancu a môžu tu pravidelne hrávať.”

Svoj pohľad na letnú zaberačku má aj minuloročný kapitán a momentálne najskúsenejší článok popradského kádra Štefan Fabian. “Každý hráč je iný. Niekto je rýchlostný typ, iní môže mať silové alebo vytrvalostné schopnosti. Je len dobré, ak sa to podľa toho podelí a rozdajú sa presné tréningové pokyny. To platí aj o veku, veď mladí hráči by toho mali zvládnuť o čosi viac. Každé jej spestrenie je super, tobôž ak sa využijú rôzne hry. Vo všeobecnosti by však letná príprava mala byť o udržiavaní fyzických síl. Najdôležitejšia je jej augustová časť. Posledné roky som si robil prípravu sám doma, no minulú sezónu som sa vrátil ku kolektívnej variante. Hádam toto leto to bude opäť o čosi odlišnejšie.”

Do prvej fázy letnej prípravy sa zapojili títo hráči: Štefan Fabian, Daniel Brejčák, Ján Ťavoda, Marcel Petran, Boris Česánek, Martin Krempaský – Matej Paločko, Matúš Paločko, Radoslav Macík, Lukáš Paukovček, Samuel Takáč, Samuel Mlynarovič, Marek Zagrapan, Patrik Koyš, Jindřich Abdul, Patrik Svitana, Radomír Heizer, Filip Vašaš, Lukáš Olejník, Peter Kundrik, Peter Bjalončík a Rastislav Václav.

Facebook komentáre