Aj Poprad má svojich hokejových bratov
10. mája 2018
Samuel Takáč je v Poprade pripravený plniť úlohy, aké mal vo Francúzsku
11. mája 2018

Popradskí hokejisti súčasťou VSE CITY RUN

Poprad sa po štvrtýkrát stal dejiskom jedného z najväčších charitatívnych podujatí VSE City Run. Jeho súčasťou boli aj hráči a zamestnanci popradského hokejového klubu.

Do projektu sa pravidelne zapájajú jednotlivci, športové kluby, organizácie či známe osobnosti. Všetci spoločne bežia za jediným cieľom – prispieť a podporiť dobrú vec. Inak tomu nebolo ani 10. mája na Námestí sv. Egídia. „Sme súčasťou popradskej komunity a radi sa zúčastňujeme projektov, v ktorých spoločne pomôžeme tým, ktorí nemali toľko šťastia ako my,“ prezradil dôvody účasti na akcii brand manažér HK Poprad Daniel Laškody.

Zašportovať a podporiť dobrú vec neodmietol ani obranca Daniel Brejčák. “Na začiatku to bolo veľmi ťažké. Myslel som si, že sa mi bude behať ľahšie. Aj vďaka môjmu sparingpartnerovi na trati Radomírovi Heizerovi sme to spolu zvládli a nakoniec si akciu aj užili. Ja osobne behávam rád. Dnes to síce bolo po dlhšom čase a aj ráno som mal ťažší tréning na nohy, preto som to asi trochu prepálil. Avšak, čo môže byť lepšie, ako beh na čerstvom vzduchu a nie v posilňovni na páse.”

Aj jeho spolubežcovi Radomírovi Heizerovi sa akcia páčila. “Dnešný beh s charitatívnou myšlienkou hodnotím veľmi pozitívne, aj počasie bolo ideálne. Beh pre dobrú vec som si užil. Myslím, že všetci zúčastnení boli s pretekom a organizáciou spokojní.”

Tentokrát sa pomáhalo ZPMP Nádej v Poprade, ktorého hlavným zameraním je všeobecná pomoc a podpora detí, mládeže a ľudí s mentálnym a kombinovaným postihnutím a detí s autizmom a ich rodín. Pre združenie sa predajom štartových čísel na beh a ubehnutými kilometrami na bežiacom páse vyzbierala finančná čiastka 4704,- €.

Na štart sa za tím HK Poprad nepostavilo tento rok až také veľké množstvo hráčov, keďže sa v tomto momente ešte len tvorí káder pre nasledujúcu sezónu a množstvo hráčov trávi posledné chvíle pred letnou prípravou aj mimo nášho mesta. Konkrétne sa na štartovej listine objavili tieto mená: Daniel Brejčák, Radomír Heizer, Samuel Mlynarovič, Lukáš Olejník (junior), Daniel Laškody (brand manažér), Patrik Molota (manažér tímu), Stanislav Salát (tréner brankárov), Samuel Schwartz (multimediálna produkcia).

 

Facebook komentáre