Hokejový stavebný dozor v OC Forum
13. decembra 2016
HK Poprad na telo II.
13. decembra 2016

Popradskí hokejisti vymenili hokejky za varechy

V sobotu 10. decembra 2016 sa zúčastnil hokejový klub HK Poprad zaujímavej súťaže. Vo Vlkovej sa totižto päť hráčov a sedem členov realizačného tímu Kamzíkov porovnávalo so svojimi súpermi v inej aktivite ako športovej, a to vo varení kapustnice.

Hráčsku základňu zastupovali Tomáš Troliga, Ľubomír Dinda, Maximilán Pajpach, Dmitry Abramov a Viktor Postnikov. Nechýbali ani tréneri Marcel Ozimák a František Štolc. Zo zamestnancov ich dopĺňali Branislav Babjak, Marianna Gočová, Ľudovít Jurinyi, Daniel Laškody a Martina Špitková.

„Tento rok sme sa stretli na treťom ročníku varenia predvianočnej kapustnice, kde medzi sebou súťažili tímy zložené zo zástupcov obcí združených v Občianskom združení pre rozvoj regiónu Spiš a ako špeciálny hosť klub HK Poprad,“ opisuje akciu starosta obce Vlková Peter Bendík. „Jeho“ obec je v poradí tretím organizátorom súťaže, prvé dva ročníky sa konali vo Vrbove a Malom Slavkove. Práve on stojí za myšlienkou pozvania extraligového klubu. „Bol to naozaj môj nápad. Som veľmi rád, že prijali moje pozvanie a zapojili sa aj do varenia. Určite nám spestrili celé podujatie,“ teší sa zo vzácnej návštevy starosta. Ten nám aj priblížil priebeh samotnej súťaže. „Celá súťaž spočíva v tom, že zástupcovia obcí varia kapustnicu a komisia vyberie potom zo všetkých uvarených 3 najlepšie, ktoré sú odmenené. Zatiaľ je v histórii varenia najúspešnejšia práve naša obec. Dopočul som sa, že  medzi hokejistami je výborný kuchár Abramov, ja však verím aj v skúsenosti kapitána Arného Krotáka.“

Radosť z možnosti spestrenia nahusteného ligového kalendára vítal aj riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. „V klube sme sa potešili pozvánke, dúfam že aj naša kapustnica bude ľuďom chutiť. Priniesli sme si aj vlastné ingrediencie. Máme so sebou iba domáce produkty, údeniny, kapustu, zemiaky… Čiže tým podporujeme aj regionálnych farmárov a pestovateľov. Najdôležitejší je ale skvelý tím ľudí, ktorý mi pomáha. Kapustnica bude ako lusk! Akciu berieme aj  ako menší teambuilding. Kolektív treba utužovať, tešíme sa na dobrú náladu. Samozrejme by nás tešilo víťazstvo, no dôležitejšia je zábava.“

Tímu HK Poprad sa síce nepodarilo poraziť skúsenejších súperov vo varení kapustnice, no účasť hráčov a zástupcov klubu potešila množstvo ľudí, ktorí si z akcie odniesli podpisy Kamzíkov. HK Poprad zároveň aj touto cestou ďakuje starostovi obce Vlková Petrovi Bendíkovi za pozvanie a možnosť účasti na súťaži vo varení predvianočnej kapustnice, na ktorej sa všetci vďaka vytvoreným podmienkam cítili výborne.

 

Facebook komentáre