Poprad otočil zápas so Žilinou
10. marca 2017
Preview zápasu HK Nitra – HK Poprad
12. marca 2017

Popradskí zlatí chlapci chystajú bitku o Zlatú prilbu Tipsport Ligy

Ak chcete v tejto sezóne vidieť najkrajšie góly, určite choďte na Poprad! Aj takto nadnesene možno označiť doterajšie výsledky doterajších hlasovaní o najkrajší gól mesiaca Tipsport ligy. Podtatranci si môžu hovoriť zlatí chlapci, keďže vyhrali už tri z piatich hlasovaní, resp. všetky hlasovania, v ktorých boli nominovaní.

Popradský hetrik načal Andreas Štrauch novembrovým „vyškolením“ nitrianskej obrany, v decembri kraľoval vďaka slalomu a efektnému bekhendu Kanaďan Kevin Henderson a napokon Peter Lichanec bombou spoza kruhu takmer roztrhol sieť za žilinským gólmanom Tomekom. Kamzíci sa už tešia na finálové hlasovanie o trofej, Zlatú prilbu Tipsport Ligy (vytvorenú sochárkou Mirou Podmanickou) za najkrajší gól sezóny. A, samozrejme, nechýba rivalita. Štraci (Štrauch) a Liči (Lichanec) dokonca plánujú medzi sebou uzavrieť stávku, ku ktorej sa možno pripojí aj ich kanadský spoluhráč. „Už sa tešíme na hlasovanie a veríme, že trofej vrátime pod Tatry,“ hovorí Lichanec a naráža na premiérového víťaza ankety zo sezóny 2014/15, súčasného popradského kapitána Arneho Krotáka.

Popradčania však budú mať súperov ťažkého kalibru. Najkrajší októbrový gól totiž strelil banskobystrický líder Tomáš Surový a verní nitrianski fanúšikovia sa aspoň na diaľku môžu definitívne rozlúčiť so svojim kanadským miláčikom Davidom Lalibertém, ktorý strelil TOP septembrový gól, ale vzápätí musel kariéru ukončiť zo zdravotných dôvodov a dnes už žije v Kanade.

Kto si túto sezónu odnesie Zlatú prilbu Tipsport Ligy a nahradí tak na pomyselnom tróne minuloročného víťaza Jozefa Tibenského? Hlasovanie štartuje už 16. marca a potrvá až do finálových stretnutí o majstra.

Facebook komentáre