Trojzápasový balíček v predaji za zvýhodnenú cenu
25. októbra 2017
Preview zápasu HC 07 Orin Detva vs HK Poprad
27. októbra 2017

Popradskú ofenzívu prichádza posilniť juniorský majster sveta

Odchod Michela Vandasa sa pokúsi vedenie HK Poprad zaplátať ruským útočníkom Dmitriom Shitikovom, ktorý patril posledné roky medzi stálice KHL.

S tridsaťjedenročným pravým krídelníkom prichádzajú do kamzíčej svorky aj veľmi zaujímavé skúsenosti tohto hráča. Odchovanec Gazoviku Tyumen je totiž majstrom sveta do osemnásť rokov zo sezóny 2003/04 (na konte má aj bronz v tejto vekovej kategórií). Už vo svojich devätnástich rokoch sa stal stálym členom kádra silného Dynama Moskva, kde pôsobil päť sezón. Nasledujúcich osem rokov pôsobil aj naďalej v KHL, kde postupne obliekal dresy Petrohradu, Čerepovca, Chabarovsku, Novosibirsku a Víťazu Čechov, v ktorom strávil posledné štyri sezóny aj ako asistent kapitána. V najvyššej ruskej lige doteraz odohral na svoj vek obdivuhodných 560 zápasov s bilanciou 83 gólov a 63 asistencií.

“Po jedenástich sezónach strávených v KHL sa teším na zmenu, ktorú mi umožnili zažiť Popradčania v Tipsport lige. Ťažko sa mi teraz hodnotí kvalita vašej súťaže, tú môžem posúdiť až po prvom zápase. Očakávam však, že je dosť vysoká a nečaká ma nič ľahké. Veď keď si pozriem mená, ktoré v nej účinkujú, nájdem medzi nimi veľa terajších alebo minulých reprezentantov,” vyjadril sa po príchode pod Tatry Shitikov. Radosť z posily má aj tréner Ozimák. “My sme potrebovali vystužiť ofenzívne rady. Máme problémy s efektivitou v koncovke a Dmitri by nám mal v tomto pomôcť.”

Dmitri Shitikov sa už zajtra predstaví v drese Popradu v zápase proti Detve. Na drese bude nosiť číslo 23.

Facebook komentáre