Posilou HK Poprad sa stal Marcel Haščák

Popradský hokejový klub získal do útočných radov výraznú posilu. Do materského klubu sa vracia odchovanec Marcel Haščák.

33-ročný útočník sa vracia do materského klubu po desiatich rokoch. „Hlavným dôvodom môjho návratu bolo najserióznejšie rokovanie, s Ľudom Jurinyim sme si sadli a jeho predstava sa zhodovala s mojou. To bolo alfou a omegou môjho návratu. Zároveň si chcem získať späť popradských fanúšikov,“ povedal na úvod navrátilec z Košíc.

„Mal som veľa ponúk, ale už som chcel ostať doma a zároveň som chcel hrať v tíme, ktorý má len tie najvyššie ciele. Verím trénerovi a jeho vízii, verím tiež manažmentu klubu a sile hráčov, ktorí sú v kabíne. Som rád, že som tu a dúfam, že im pomôžem k úspechu,“ dodal útočník, ktorý bude v Poprade nosiť číslo 17.

Elitný ligový útočník bol po odchode z Popradu terčom pokrikov fanúšikov, on sám to až tak tragicky neberie: „Každý si musí uvedomiť, že najväčšiu časť môjho hokejového života som strávil v Košiciach, kde som sa cítil výborne a odohrané sezóny za Oceliarov pre mňa veľa znamenajú, to je fakt. Nechcem sa vŕtať v minulosti, ale keď som z Popradu odchádzal, poslednému vedeniu som nedôveroval a aj preto som sa na Poprad často ani nepozeral. Našťastie sa v Poprade veľmi veľa vecí zmenilo. Čo sa týka pokrikov na mňa, cez zápas som to vôbec nevnímal, ja som človek, čo chce silou mocou vyhrať a sústredím sa na zápas a nevšímam si okolnosti okolo seba. A tiež nie som ten typ hráča, čo by fanúšikov dráždil a ukazoval im rôzne gestá, mojou prioritou je hokej.“

Z návratu domov a podpisu zmluvy má radosť aj čelný predstaviteľ klubu. „Som rád, že sme sa dokázali dohodnúť s jedným z najlepších útočníkov ligy. Hľadali sme ostrostrelca a hráča na presilovky. Marcel vie dať gól, je náš odchovanec a v spolupráci s Patrikom Svitanom a Dávidom Skokanom môže vytvoriť jeden z najlepších útokov v lige, ktorý nás potiahne za cieľom. Rokovania boli dlhšie ale korektné, a preto som rád, že sme sa dohodli,“ okomentoval dôvody a priebeh vzniku novej spolupráce Ľudovít Jurinyi.

Haščák obliekal v slovenskej najvyššej súťaži okrem materského klubu aj dres Košíc, s ktorými získal zlatú medailu. Za sebou má dvojročné pôsobenie v nadnárodnej KHL v tímoch Dinamo Riga a Amur Chabarovsk. Bohaté skúsenosti má z Čiech, kde nastupoval najprv za Karlove Vary a dve majstrovské sezóny absolvoval v Brne. Slovensko reprezentoval na piatich svetových šampionátoch, olympijských hrách a na konte má striebornú medailu z Helsínk.