Pred reprezentačnou prestávkou sme podľahli Martinu

HK Poprad – MHC Martin 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

V prvom dejstve sa hral na oboch stranách nazáživný hokej. Prvé šance zaznamenali martinskí hráči Galamboš a Varga, ale neskórovali. Prvej domácej šance sa chopil Fabian, ktorého počas presilovky 5:3 Dzubina vychytal.

Vysoko taktický hokej mohli diváci sledovať aj počas druhej tretiny. Tá sa hrala dlhodobo v nerovnovážnom stave. Aj vďaka presilovke otvoril v 32. minúte skóre zápasu Paločko – 1:0.

O vyrovnanie sa Martinčania snažili od začiatku tretej tretiny. To sa im podarilo až po Paločkovom faule 5 minút pred koncom zápasu. Po niekoľkých výmenách pukov skóroval Salija a bolo vyrovnané – 1:1. Už o minútu neskôr dostal hostí do vedenia Varga – 1:2. V závere zápasu hrali Popradčania hru bez brankára čo sa im nevyplatilo. Markovič strieľal po úniku do prázdnej brány a dve sekundy pred skončením stretnutia zakončil na konečných 1:3.

Góly: 32. Paločko (Bagin, Štrauch) – 55. Salija (Varga, Brňák) 57. Varga (Markovič), 60. Markovič (Brňák). Rozhodovali: Jura, Kalina – Jobbágy, Korba, vylúčení: 8:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 957 divákov

Poprad: Šúrek – Ježek, Fabian, Suchý, Dinda, Bagin, Postnikov, Pokovič, Abramov – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták, Mlynarovič, Hvila – Bondra, Troliga, Murček – Paločko, Lichanec, Štrauch

Martin: Dzubina – Pulli, Dvořák, Rusina, Brňák, Salija, Leško, Pacalaj, Bačik – B. Rapáč, Heizer, Koyš – Markovič, Galamboš, R. Varga – Korostin, Pokrivčák, R. Mráz – Rzavský, Jurášek, Surovka

Najlepší hráči zápasu
Matúš Paločko (HK Poprad) a Róbert Varga (MHC Martin)
Hlasy po zápase
Marcel Ozimák, tréner Popradu:
„Dnes nám v závere zápasu chýbali emócie aj sily, pretože sme hrali často v oslabení. V závere z toho pramenila individuálna chyba, z ktorej dal súper víťazný gól. V hre 6 proti 5 to je vabank a dali nám tretí gól. Martinu k víťazstvu gratulujem.“Pavel Paukovček, tréner Martina: „Podľa môjho názoru podalo celé mužstvo jednoliaty výkon, za ktorý sme si zaslúžili víťazstvo.“