Predstavujeme tímy na 76. ročníku TP: HC Oceláři Třinec

Klub vznikol už v roku 1929. Od postupu medzi elitu v sezóne 1995/96 sú Oceliari stabilným účastníkom českej extraligy a jedným z najúspešnejších klubov. Hráči Třinca dvihli počas tohto obdobia nad hlavu až 5x majstrovský pohár, získali 3x striebro a raz bronz. Posledná sezóna mala opäť prívlastok majstrovská. Z už spomínaných 5 titulov získali hokejisti Třinca až 4 po sebe. Úspech v podobe 2. miesta získali aj na prestížnom Spengler Cupe v roku 2019. V novej sezóne si zahrajú hokejovú Ligu majstrov.

Dlhodobo pôsobí v tíme viacero Slovákov. Mnohí z nich sú súčasťou reprezentácie. V trénerskom tíme zastáva pozíciu asistenta Vladimír Országh. Na úspechoch klubu sa podieľa aj Popradčan Patrik Hrehorčák, bol pri troch tituloch. V drese Třinca sa v minulosti predstavili viacerí bývalí popradskí hokejisti – Marek Zagrapan, Peter Hamerlík, Rastislav Špirko a ďalší.

Pre hokejistov z Třinca pôjde už o 4. účasť na druhom najstaršom hokejovom turnaji. Premiéru mali hneď počas 2. ročníka, ktorý sa hral ešte pod názvom turnaj o Pohár Palace sanatoria Dr. Szontagha. Po dlhých rokoch boli účastníkmi v roku 2010. Turnaj sa hral v Košiciach zároveň ako Cassovia Hockey Cup. Oceliarom sa v silnej konkurencii podarilo na 63. ročníku vyhrať trofej. Svoju účasť zopakovali aj počas 69. edície v roku 2016.

Domovským stánkom Oceliarov je moderná viacúčelová Werk Aréna s kapacitou 5 400 divákov, ktorá hostila v roku 2020 juniorský šampionát. Klub je zastabilizovaný, jeho hlavným partnerom sú Třinecké železiarne a organizácia patrí medzi európsku špičku. Mnohí hráči by radi prišli na túto adresu.