Dva zápasy za dva dni
9. augusta 2017
V príprave sme pokračovali dvoma duelmi
12. augusta 2017

Predstavujeme tímy na Tatranskom pohári – Les Aigles de Nice

Už čoskoro sa začne očakávaný sedemdesiaty ročník druhého najstaršieho hokejového turnaja v Európe – Tatranský pohár. Tento jubilejný ročník bude mať obsadenie 6 tímov a postupne vám predstavíme účastníkov tohto turnaja. Začíname s mužstvom z francúzskeho Azúroveho pobrežia – Aigles de Nice (Francúzsko).

Klub z azúrového pobrežia Francúzska začal písať svoju históriu v roku 1969 v slnečnom meste Nice. Hokejisti klubu Nice hrali prevažne v nižších francúzskych ligách, no tento klub si prešiel aj finančnými problémami v roku 2003, kedy musel odstúpiť z druhej francúzskej ligy až do štvrtej ligy, ktorú nasledujúcu sezónu vyhral a postúpil o úroveň vyššie.

V tretej lige hral tento tím až do sezóny 2007/08, stal sa v nej šampiónom a dostal sa späť do druhej ligy. Historický postup do najvyššej francúzskej súťaže si hokejisti Nice vybojovali v ročníku 2015/2016, keď vo finále druhej ligy zdolali Anglet. V minulej sezóne obsadili hokejisti z azúrového pobrežia vo francúzskej lige Saxoprint Ligue Magnus konečné 11. miesto a zachránili sa v najvyššej súťaži, keď v skupine o udržanie bojovali so Štrasburgom, Dijonom a Chamonix – Modrzine. Francúzsku ligu vyhral tím z Gapu.

Popradským fanúšikom je tento klub známy aj vďaka tomu, že v ňom v minulosti, ale aj v súčasnosti, pôsobilo mnoho popradských odchovancov. Azda najznámejším Popradčanom v tomto klube bola klubová legenda HK Poprad Arne Kroták. Kroták odohral v Nice jednu sezónu, v druhej francúzskej lige si pripísal v sezóne 2012/2013 celkovo v 24 zápasoch 39 bodov (20+19) a v play off pomohol svojmu tímu 2 asistenciami v 2 zápasoch.

Na juhovýchodnom pobreží francúzska pôsobilo celkovo 39 slovenských hokejistov, medzi najznámejších patria Arne Kroták, Mário Kurali, Andrej Themár, Martin Hujsa, Peter Hrehorčák ml., Emil Bagin, Milan Varga, Martin Slovák, Jozef Slaninák, Vladimír Kubus či súčasný riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. A práve zo súčasného kádra Nice sme sa opýtali na pár otázok popradského odchovanca, Petra Hrehorčáka mladšieho:

Čo pre teba znamená si zahrať na druhom najstaršom hokejovom turnaji v Európe, na Tatranskom Pohári 2017?
Peter Hrehorčák ml. – ,,Samozrejme, je to veľká česť! Keďže som si tento turnaj nemohol zahrať za Poprad, tak som rád, že sa mi to podarí aspoň v úlohe súpera.“

Aké ambície máš na tomto turnaji?
Peter Hrehorčák ml. – ,,Vyhrať tento turnaj! Bolo by to veľmi pekné, keby sme sa ako prvé francúzske mužstvo postarali o to, aby sme tento turnaj vyhrali. Chceme hlavne ľuďom ukázať, že francúzsky hokej je kvalitný a stúpa každým rokom a nie je to liga na dohranie kariéry. Vo Francúzsku sa hrá hokej na vysokej úrovni.“

Čo očakávaš od tohto turnaja pred ostrým štartom ligy?
Peter Hrehorčák ml. – ,,Tak v prvom rade vybojovať si dobrú pozíciu v mužstve. A samozrejme, my ako tím sa musíme dať dohromady a zahrať si proti kvalitným súperom. A taká klasika ako to chodí v každom mužstve v predsezónnom období, dobre sa naladiť na sezónu!“

Facebook komentáre