Predstavujeme vám štvrťfinálového súpera Duklu Trenčín

Šieste miesto po základnej časti Tipsport ligy nám prisúdilo v prvom kole play off za súpera Duklu Trenčín. Čo všetko potrebujete o tomto mužstve vedieť?

Vojaci mali štart do sezóny ako z rozprávky. Dlhé kolá nemohli nájsť premožiteľa a nepustili nikoho na prvú priečku. Aj keď sa následne nevyhli niekoľkým výsledkovým či herným zakolísaniam, ich tretie miesto po základnej časti sa po minuloročných tuhých bojoch o záchranu dá považovať za úspech. V dlhodobej časti súťaže získali 109 bodov (o 18 viac ako Poprad) so skóre 157:112. To jasne ukazuje, kde tkvie ich najväčšia sila.

Veľkú oporu majú situovanú na brankárskom poste. Príchodom Michala Valenta docielili to, že inkasovaných gólov v ich bráne bolo suverénne najmenej z celej ligy. Samotný Valent odchytal 48 zápasov s percentuálnou úspešnosťou zásahov na úrovni 93,50 % a priemerom 1,94 gólu na zápas. Pochváliť sa môže aj peknými jedenástimi duelmi bez gólu. Chrbát mu kryje Tomáš Hiadlovský (11 odchytaných zápasov a dve nuly).

V obrane nenájdeme mnoho produktívnych hráčov. Výnimkou je hádam len dlhoročný reprezentant Tomáš Starosta (5+20). To však neznamená, že by Trenčín nemal kvalitne obsadené zadné rady. Veľké skúsenosti pretavuje do spoľahlivých výkonov Peter Frühauf, ktorý je aj najvyťaženejším hráčom tímu. Svoje schopnosti ukázali aj Matúš Holenda či Juraj Cebák, čo potvrdzuje aj ich štatistika +/-, kde dosiahli kladné hodnoty presahujúce číslo 20.

Najväčšie nebezpečenstvo v útoku treba hľadať v dvojici bývalých hráčov NHL Branko Radivojevič (16+29) – Peter Ölvecký (17+22). Zabúdať netreba na ďalšieho skúseného hráča Marcela Hossu, ktorý však z dôvodu zranení vynechal polovicu duelov základnej časti. Skvelú sezónu prežíva aj Tibor Varga či Juraj Bezúch. Trenčín však siahol aj po niekoľkých hráčov Slovana Bratislava, medzi ktorých patria Hlinka, Bačík, Sádecký či Hecl. Tvrdú hru a nejaké tie šarvátky môžeme očakávať aj od veľmi kontroverzného útočníka Andre Deveauxa, ktorého si Vojaci nepodpísali z dôvodu naháňania kanadských bodov…