Líder tabuľky nám nestrelil ani jeden gól
23. decembra 2017
Ako trávia Vianoce Kamzíci?
24. decembra 2017

Predvianočný čas poslúžil na príjemné stretnutia

Aj keď sa ešte tento týždeň hráči či tréneri HK Poprad museli naplno venovať súťažným zápasom, čas sa našiel aj na pár príjemných stretnutí vo vianočnom duchu. 

V pondelok 18.12. sa v priestoroch zimného štadióna uskutočnil vianočný večierok zamestnancov a trénerov klubu. Vedenie klubu sa ho rozhodlo zopakovať po úspešnom minuloročnom stretnutí. Tomu predchádzal hokejový zápas. Aj keď je známe, že ľudia pôsobiaci v hokeji tejto téme nedajú na dlho pokoj, čas sa našiel aj na uvoľnenejšie debaty pri dobrej kapustnici či iných pochúťkach.

Ďalším príjemným spestrením predvianočného obdobia bol utorkový bowlingový turnaj medzi vedením klubu, hráčmi, novinárskou obcou a najpočetnejšou skupinou-fanklubom. Aj keď išlo skôr o ideu konfrontácie týchto štyroch veľmi dôležitých zložiek popradského hokeja, patričná súťaživosť počas celého večera nemohla chýbať. Po tuhých bojoch sa predsa len prejavili skúsenosti v radoch zástupcov našej najaktívnejšej časti fanúšikovsej rodiny, a tak sa z víťazstva na tomto druhom ročníku tešili Fanklubáci, ktorí mali vo svojich radoch aj najúspešnejšieho bowlera podujatia. Na druhom mieste sa umiestnili hráči HK Poprad, bronzová priečka patrila novinárom.

Už sa stáva tradíciou, že poslednú štvrtú priečku obsadí vedenie a zamestnanci HK Poprad. Ako však uviedol riaditeľ klubu, nemuselo ísť o náhodu. “Z našej strany to bolo také vianočné gesto. My v tomto zložení pracujeme na psychike a sebavedomí ďalších.” To potvrdil aj jeden z organizátorov a nehrajúci člen posledného tímu Daniel Laškody. “Naše vedenie je viac orientované na hokej, bowling nám zákonite až tak dobre ísť nemôže. Berme to tak, že sme chceli víťazstvo darovať niekomu inému a dopriať šťastie z dobrého výsledku hlavne ostatným, pre ktorých bol vlastne aj tento večer venovaný.”

Až osem hráčov A-mužstva prišlo na túto akciu, aby si zasúťažilo a podebatovalo so svojimi priaznivcami, ktorí ich neúnavne ženú vpred aj v nie veľmi vydarených zápasoch. Svoje schopnosti aj v tomto športe najviac prejavil Dávid Buc. Okrem neho sa zúčastnili turnaja Heizer, Ivanov, Bjalončík, Hvila, McDowell, Rapáč a Dinda. Svojich zverencov v tíme vedenia klubu doplnila aj dvojica trénerov Marcel Ozimák a František Štolc. Aj oni si mohli pochutnať na výbornej kapustnici či iných dobrotách, ktoré zožali suverénne najväčší úspech.

Stáva sa pravidlom, že ľudia si koncom roka bilancujú čo prežili a ďakujú najbližším. Klub sa rozhodol v období Vianoc poďakovať tým, ktorí mu pomáhajú. Za prácu, prínos a pomoc klubu sa tento rok vedenie HK Poprad odvďačilo všetkým zamestnancom Zimného štadióna mesta Poprad, ktorým darovalo zimné bundy v klubových farbách.

 

Na záver nám ešte dovoľte slovami riaditeľa klubu popriať vám príjemné sviatočné obdobie. “Prajem všetkým fanúšikom, partnerom, priateľom a hokejovým rodinám krásne, požehnané sviatky plné lásky a pokoja. Nech si v tomto období dokážeme nájsť na seba čas a dopriať si chvíľku pokoja a oddychu. Ďakujem všetkým a verím, že 26. na Štefana sa stretneme na tribúnach ako jedná veľká rodina a podporíme našich chlapcov,” zaželal si Ľudovít Jurinyi.

Facebook komentáre