Premiérový gól Jakuba Dzivjaka pomohol k bodu

HC MIKRON Nové Zámky – HK Poprad 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 25. Jurík (Pavúk), 28. Obdržálek (Magovac), rozhodujúci nájazd Obdržálek – 11. Dzivjak (Králik), 22. Mercier (Zagrapan, Ulrych)

Rozhodovali: Baluška, Rencz – Vyšný, Soltész

Vylúčení: 7:4 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0

1 087 divákov

HC Mikron Nové Zámky: Nechvátal (Pavlas) – Hatala, Labrecque, Drtina, Fereta, Magovac, Pavúk, Hain, Mikuš – Števuliak, Bajtek, Andrisík – Obdržálek, Fábry, Jurík – Mikula, Holovič, Rogoň – Ondrušek

HK Poprad: Vošvrda (Kristín) – Chovan, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Brejčák, Česánek, Semaňák – Mercier, Zagrapan, P. Svitana – Ri. Huna, Ró. Huna, Matúš Paločko – Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko – Králik, R. Svitana, Dzivjak

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: Začali sme celkom dobre, dobre sme korčuľovali, potom sme spravili chybu v obrannom pásme a súper dal gól. Potom sme hneď dostali ďalší gól v oslabení. Našťastie sme v druhej tretine dali ešte dva góly. Prvý po strele od mantinelu – tečovaný. Pri druhom Magovac dobre vyviezol puk, dal to pred bránu a dali sme gól. V tretej tretine bolo pre nás dôležité, že sme ubránili oslabenia. V predĺžení mali obe mužstvá dostatok šancí, ustáli sme to. V nájazdoch vlastne rozhodol jediný gól. Veľmi dobre nám zachytal Paťo Nechvátal, podržal nás. Určite mal podľa mňa dnes aj špeciálnu motiváciu, keďže hral proti svojmu bývalému mužstvu. Dnešný zápas bol, vzhľadom na odchody niektorých hráčov, ťažký. Nie je to jednoduché, zabudnúť na to v tak krátkej dobe. O to viac si dnešné víťazstvo ceníme.

Peter Mikula, tréner Popradu: Zápas sme mali dobre rozohratý, viedli sme 2:0. Spravili sme dve fatálne chyby, ktoré vliali súperovi sily. Dostávali sme sa pod tlak. V záverečnej tretine sme mali tri presilovky, ktoré sme nevyužili a tak sme nemohli pomýšľať na víťazstvo v tomto zápase.