V prvom semifinálom zápase sme dvakrát vyrovnali
23. marca 2019
Banská Bystrica rozhodla o svojom víťazstve v závere
24. marca 2019

Preview druhého semifinálového zápasu

Semifinálová séria dnes pokračuje druhým zápasom na bystrickom ľade.

Posledný zápas

Do úvodného semifinálového duelu vstúpili Kamzíci katastrofálne a už v 11. minúte prehrávali o tri góly. V 17. minúte znížil skóre Patrik Svitana a po prestávke dokázali Popradčania vyrovnať po góloch Jindřicha Abdula a Martina Belluša. Do kabín však predsa šla s gólovým vedením Banská Bystrica vďaka presnému zásahu Mária Luntera z 38. minúty. Hneď v úvode tretieho dejstva vyrovnal Abdul po krásnej individuálnej akcii. Poprad nevyužil štyri presilovky, tú jedinú dostala Banská Bystrica k dispozícii v tretej tretine po technickom priestupku Belluša a dokázal ju využiť víťazným gólom zápasu Marek Bartánus.

Zaujímavosť

Vo vzájomných zápasoch padá dostatok gólov, v minulej sezóne to bol priemer 6,83 gólu na zápas, v tejto zatiaľ 6,33.

Zamerané na hráča

Marek Zagrapan

Popradský center zaznamenal v prvom súboji proti Bystrici dve asistencie a vyrovnal tak svoju štatistiku zo štvrťfinálovej série, kde nazbieral rovnako dve asistencie.

Éric Faille

Kanadský center vypracoval víťazný gól pre Bartánusa a celkovo zaznamenal v dueli tri body (1+2). V play-off už má na svojom konte 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie z 5 zápasov.

Info z kádra

Tomáš Vošvrda bude od začiatku zápasu čeliť strelám Baranov. Obrana má opäť osem členov. V útokoch nastala drobná zmena, Lukáš Paukovček je písaný ako center tretieho útoku, Radomír Heizer štvrtého.

Facebook komentáre