Preview druhého štvrťfinálového zápasu – 01.04.2021

Dnes je na programe druhý štvrťfinálový zápas série medzi Popradom a Detvom. Po včerajšku sa ujal vedenia 1:0 na zápasy domáci tím.

HK Poprad:

Domáci tím potvrdil úlohu papierového favorita a aj napriek trom gólom, ktoré inkasoval v druhej časti hry si pripísal prvé víťazstvo v sérii. Trénerský triumvirát potešila hra všetkých štyroch pätiek, mrzí zranenie Stevena Seiga zo začiatku druhého dejstva.

HC 07 Detva:

V prvom zápase sa predstavil aj útočník Grayson Downing, ktorého štart bol pred sériou ešte otázny. V zápase si pripísal dve presilovkové asistencie. Detva využila dve z troch početných výhod vo včerajšom stretnutí.

Priebeh prvého zápasu:

Popradčania vstúpili do zápasu ideálne a už v 6. minúte viedli 2:0 po góloch Livingstona a Handlovského. V prvej tretine ešte Zagrapan trafil hornú žŕdku. Detva na začiatku druhej tretiny využila hneď svoju prvú presilovku zásluhou Askarova. Askarov o niekoľko minút pripravil aj gól ako na podnose pre Čacha a bolo vyrovnané. Misky na stranu Popradu naklonil o dve minúty neskôr Mešár, ale Detva dokázala opäť vyrovnať zásluhou Askarova počas početnej prevahy. V poslednej šesťminútovke spravila Detva dva nešťastné fauly, a presilovku o dvoch hráčov využil Skokan. V tretej tretine si Poprad počkal na to, čo vymyslia hostia a hrozil najmä z brejkov. Jeden z nich využil Skokan, jeho prihrávku, ktorá už smerovala na Svitanu, ktorý by zakončil do odkrytej bránky si v rámci obetavého zákroku zrazil do vlastnej siete obranca Lalík. Detva to v závere ešte skúsila bez brankára, Haščák túto snahu ukončil gólom do opustenej bránky.

Vzájomná extraligová bilancia v sezóne 2020/2021:

Poprad – Detva6:331.03.2021
Poprad – Detva4:3 pp07.03.2021
Detva – Poprad2:3 sn29.01.2021
Detva – Poprad3:429.11.2020
Poprad – Detva2:3 pp08.11.2020

Hlasy po prvom zápase:

Peter Mikula, tréner HK Poprad: Úvodná tretina bola z našej strany zaujímavá a hlavne efektívna. Potom sme sa vrátili k našej staromódnej veci, keď v druhej tretine vždy nakopneme súpera rôznymi individuálnymi chybami. Súper to dokonale využil gólmi v presilovkách. Do tretej tretiny sme hráčov ladili skôr defenzívne, aby toľko neútočili a vyčkávali na chybu súpera, ktorá aj prišla.

Lukáš Handlovský, útočník HK Poprad: Prvá tretina bola z našej strany super, hrali sme to, čo sme chceli. Takmer k ničomu sme súpera nepúšťali. V druhej tretine sme to zbytočne otvorili a mali sme dosť vylúčených. Vtedy sme súpera posadili na koňa, ale záver sme našťastie zvládli. Musíme sa už zodpovedne pripraviť na ďalší zápas, pretože sa opäť začína od stavu 0:0.

Ernest Bokroš, tréner HC 07 Detva: Každá prehra nás mrzí. Tá dnešná veľmi, pretože aj keď nám ušiel začiatok stretnutia, tak sme sa výborne vrátili a vyrovnali stav na 2:2. Bohužiaľ sme sa nechali po zbytočných fauloch vylúčiť do troch, trvalo to príliš dlho a súper to využil a znovu nám odskočil. Aj keď sme sa znova dotiahli, myslím, že sme sa po individuálnych chybách pripravili o dobrý výsledok. Gól do prázdnej bránky v závere už neriešim, to sme hrali vabank.

Informácie o popradskej zostave:

Oproti včerajšiemu zápasu nastane v popradskej zostave iba jedna vynútená zmena, zraneného Stevena Seiga nahradí Ivan Višnevskij. Dĺžka absencie kanadského obrancu bude známa po dnešných vyšetreniach.

Informácie:

Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnom facebooku HK Poprad o 14.00 hod. Zápas vysiela v priamom prenose SPORT 1 od 14:50 hod.