Kamzíci sa ujali vedenia v sérii
11. marca 2019
Popradčania vedú v sérii 2:0, rozhodol gól Ervinga
12. marca 2019

Preview druhého štvrťfinálového zápasu

Dnes pokračuje štvrťfinálová séria druhým zápasom.

Posledný zápas

Kamzíci sa ujali vedenia v presilovej hre gólom Justina Buzzea, ešte v prvej tretine odpovedal Košičan Evan Brophey rovnako v početnej prevahe. V druhom dejstve Popradčania opäť využili presilovku po góle Samuela Mlynaroviča. Oceliari dokázali stav duelu vyrovnať v 50. minúte zásluhou Marcela Haščáka, víťazný gól však zaznamenal už o tri minúty neskôr obranca Marcel Petran.

Zaujímavosť

Aj po včerajšom stretnutí stále platí, že v tejto sezóne neplatí porekadlo “môj dom, môj hrad”. Poprad pretavil svoju štvrtú tohtosezónnu návštevu Steel Arény v ďalšie víťazstvo. Košice uspeli v Poprade v obidvoch odohraných dueloch.

Zamerané na hráča

Samuel Takáč

Popradský útočník chce zlomiť košické prekliatie. V doterajšej kariére odohral proti Košiciam tri play-off série a vždy v nich uspeli Oceliari. V základnej časti odohral ako jediný Kamzík všetkých 57 kôl a nazbieral v nich 35 bodov za 18 gólov a 17 asistencií.

Jakub Suja

V drese Košíc dokázali všetky zápasy základnej časti odohrať dvaja hráči – útočník Jakub Suja a obranca Martin Dudáš. Suja rovnako ako Takáč nazbieral 35 bodov, len v opačnom poradí za 17 gólov a 18 asistencií.

Info z kádra

Aj dnes dostane v bránke šancu Tomáš Vošvrda. V zostave nie sú žiadne zmeny, taktiež dnešný zápas bude na tribúne sledovať obranca Ján Ťavoda.

Facebook komentáre