Predaj vstupeniek na 6. semifinálový zápas
29. marca 2019
V piatom zápase skóroval Bondra
31. marca 2019

Preview piateho semifinálového zápasu

Za vyrovnaného stavu sa vracia semifinálová séria do Banskej Bystrice.

Posledný zápas

Začala ho aktívnejšia Banská Bystrica a už v 6. minúte šla zaslúžene do vedenia po góle obrancu Marshalla. Poprad však čoskoro prebral iniciatívu a vyrovnal v 16. minúte po Zagrapanovej dorážke. Diváci potom aj napriek niekoľkým šanciam na oboch stranách už gól nevideli a rozhodnúť museli až dramatické samostatné nájazdy. V nich sa presadili Abdul s Takáčom, Vošvrda vychytal všetkých bystrických strelcov.

Zaujímavosť

Popradčania hrajú veľmi disciplinovane, Banskej Bystrici dali v 4 zápasoch možnosť iba 5 presilových hier, z toho 4 tresty boli za fauly hokejkou alebo telom a jeden bol za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

Zamerané na hráča

Tomáš Vošvrda

Popradský gólman si pripísal v domácich dueloch 98,85 % úspešnosť zákrokov, jedno čisté konto a chytené všetky samostatné nájazdy. V semifinále má celkovo 93,38 % úspešnosť zákrokov, ktorá je vyššia ako bola v základnej časti.

Benjamin Marshall

Šikovný pravý obranca musel vynechať celú štvrťfinálovú sériu, ale v semifinále patrí k oporám Banskej Bystrice, nielen čo sa týka obrannej, ale aj útočnej fázy. V 4 dueloch zaznamenal gól a 2 asistencie.

Info z kádra

Roman Stantien neurobil oproti štvrtému zápasu žiadnu zmenu v zostave. Kvôli zraneniam stále chýbajú Daniel Brejčák, Kevin Miller, Radoslav Macík a Patrik Koyš.

Facebook komentáre