Preview prvého semifinálového zápasu

Dnes sa začína semifinálová séria prvým duelom. V doterajšej histórii na seba narazili súperi v play-off iba v sezóne 2010/2011 a to rovnako v semifinále. Poprad vtedy postúpil do finále vďaka výhre v poslednom siedmom zápase.

Posledný vzájomný zápas

Odohral sa ako posledný duel oboch tímov v základnej časti a na oboch stranách nechali tréneri oddychovať niektoré opory. Popradčania vďaka gólom Adriána Valiguru a Justina Buzzea viedli 2:0, v druhej tretine skóre vyrovnali Brock Higgs a Tomáš Surový. Víťazný gól strelil v 47. minúte Samuel Mlynarovič. Do prázdnej bránky potom poistili víťazstvo Samuel Takáč a Martin Belluš.

Posledný zápas

Poprad chcel ukončiť sériu s Košicami doma a už od začiatku zápasu šiel pevne sa svojim cieľom. V prvej tretine skórovali Daniel Brejčák a Jindřich Abdul, v druhom dejstve sa k nim pridal v presilovke o dvoch hráčov Martin Belluš. Poprad zahodil množstvo tutoviek a nakoniec sa musel strachovať o výsledok, pretože v tretej tretine sa rýchlo po sebe gólovo presadili Marcel Haščák a Martin Dudáš. Pokoj na tribúny a tiež aj na popradskú striedačku priniesol zásah Samuela Mlynaroviča do prázdnej bránky.

Rovnako ako Kamzíci, aj Barani urobili všetko preto, aby vyradili Detvu v piatom zápase na domácom ľade. Súpera načal v 12. minúte Mário Lunter, v druhej tretine sa k nemu pridali Tomáš Zigo a Patrik Lamper. V 47. mnúte uzatvoril skóre duelu druhým gólom v zápase Tomáš Zigo.

Zaujímavosť

Banská Bystrica dokázala v posledných dvoch sezónach vyhrať iba jeden domáci zápas proti Popradu. Proti Detve si Banská Bystrica udržala čisté konto v každom víťaznom zápase.

Zamerané na hráča

Jindřich Abdul

V základnej časti pripravil spoluhráčom svojimi prihrávkami 6 gólov v zápasoch proti Banskej Bystrici.

Brock Higgs

Higgs bol najproduktívnejší hráč Banskej Bystrice v súbojoch proti Popradu, keď zaznamenal gól a 3 asistencie.

Hlasy Kamzíkov

Roman Stantien: „Nechceme skončiť po prvom kole, ktoré sme výborne zvládli. Všetci vedia, aká je naša bilancia s Banskou Bystricou (4 výhry, 1 prehra – pozn. autora). Myslím si, že o to viac sa oni na nás budú pripravovať. Rozhodovať bude zas srdiečko a túžba našich chlapcov, ktorí sa tu zišli. Je z nich cítiť, že chcú niečo dosiahnuť. A to by mohlo rozhodnúť.“

Ľudovít Jurinyi: „Ide o mimoriadne silného súpera. Majú kvalitný káder, veď dokázali vyhrať nie len základnú časť, ale aj dva posledné ročníky celkovo. Nám to však proti nim dlhodobo ide. Ak budeme plniť to, čo sme si povedali, tak cez nich môžeme prejsť ďalej. Naše ciele sú úplne niekde inde, konkrétne nás od nich delí osem víťazstiev. Trochu ma mrzí a je pre mňa nepochopiteľné, že sa náš prvý duel začína o deň skôr. To nás však nezlomí a nemienime sa na nič vyhovárať. My ukážeme svoju silu a ideme za víťazstvami.“

Info z kádra

V bránke dostal dôveru Tomáš Vošvrda. Obrana pozostáva z ôsmich obrancov, rovnako ako proti Košiciam posledný pár tvoria Štefan Fabian a Ján Ťavoda. V útoku nastala zmena vo štvrtej formácii, zraneného Kevina Millera nahradí junior Peter Kundrík. Okrem Millera, ktorý si proti Košiciam poranil členok, chýbajú trénerovi kvôli zraneniam aj Radoslav Macík a Patrik Koyš.