Predpredaj vstupeniek na štvrťfinále play off
6. marca 2019
Kamzíci sa ujali vedenia v sérii
11. marca 2019

Preview prvého štvrťfinálového zápasu

Konečné poradie po základnej časti Tipsport ligy vytvorilo východniarsku štvrťfinálovú dvojicu. Pre súperov pôjde o piatu vzájomnú štvrťfinálovú sériu. V minulosti dokázali Košice prejsť cez Poprad do semifinále trikrát.

Posledný zápas

Popradčania ho odohrali v Banskej Bystrici, kde sa predstavili bez piatich hráčov základnej zostavy a dokázali ho vyhrať pomerom 5:2. Premiérový gól v seniorskej súťaži zaznamenal junior Adrián Valigura. K nemu sa gólovo ešte pridali Justin Buzzeo, Samuel Mlynarovič, Samuel Takáč a Martin Belluš. Patrik Nechvátal zaznamenal 93,75 % úspešnosť zásahov.

Košice uzatvorili základnú časť presvedčivým víťazstvom 4:0 nad Liptovským Mikulášom. V zápase sa dvakrát gólovo presadil Oliver Jokeľ, Vladislav Habal kryl všetkých 15 striel Liptákov.

Posledný vzájomný zápas

Súperi ho odohrali 8. januára v Steel Aréne. Domáci Oceliari trikrát v zápase viedli o gól, Kamzíci však dokázali vždy vyrovnať. Víťazný gól strelil v oslabení v 48. minúte Samuel Takáč, gólovú poistku pridal v 58. minúte do opustenej bránky Marek Zagrapan.

Zaujímavosť

V každom z piatich tohtosezónnych vzájomných duelov uspelo hosťujúce mužstvo. Popradčania dobyli Steel Arénu po výsledkoch 1:0, 4:3 pp a 5:3. Oceliari uspeli pod Tatrami pomerom 5:2 a 3:1.

Zamerané na hráča

Dávid Bondra

Syn legendárneho kanoniera Petra Bondru zažil svoju najlepšiu sezónu v Tipsport lige. Postupne nastrieľal 9, 6 a teraz až 22 gólov, čím sa stal najlepším strelcom popradského mužstva. Pripravuje sa na svoju tretiu štvrťfinálovú sériu, v predošlých dvoch nedokázal spolu s Popradom uspieť ani v jednom dueli.

Ladislav Nagy

Majster sveta z Göteborgu nastúpil v sezóne na 48 zápasov, v ktorých zaznamenal 61 bodov za 34 gólov a 21 asistencií. Pred sezónou avizoval, že sa jedná o poslednú v jeho kariére. Kvôli zraneniu nenastúpil na súťažný zápas už 6 týždňov, proti Popradu by sa mal vrátiť do zostavy Oceliarov.

Info z kádra

Dôveru v bránkovisku dostal Tomáš Vošvrda, chrbát mu bude kryť Patrik Nechvátal. Obrana bude zložená zo siedmich obrancov. Prvý obranný pár vytvorí dvojica Alex Miner a Daniel Brejčák, druhým v poradí je Štefan Fabian a Marcel Petran. Tretiu dvojicu tvoria Joona Erving a Arturs Salija. Siedmym bekom je Keni Karalahti.

Do Košíc cestuje trinásť útočníkov, na svoju šancu bude čakať Matúš Paločko. Elitný útok tvoria Dávid Bondra, Samuel Mlynarovič a Patrik Svitana. Ako druhý sú písaní Samuel Takáč, Marek Zagrapan a Justin Buzzeo. Tretiu trojicu tvoria Kevin Miller, Radomír Heizer a Jindřich Abdul. V pozícii štvrtého útoku sa predstavia Radoslav Macík, Lukáš Paukovček a Martin Belluš.

Do zostavy sa pre dnešný duel nezmestil obranca Ján Ťavoda. Patrik Koyš si lieči zranenie hornej časti tela. Juniori Peter Kundrík, Rastislav Václav, Lukáš Olejník, Adrián Valigura, Boris Česánek a Boris Brincko pomáhajú juniorskému tímu v semifinále play-off proti Banskej Bystrici.

Facebook komentáre