Preview prvého štvrťfinálového zápasu – 31.03.2021

Dnes sa začína úvodným duelom na popradskom ľade štvrťfinálová séria medzi Popradom a Detvou. Pre Detvu pôjde o druhé štvrťfinále v klubovej histórii, v sezóne 2018/19 nestačila v piatich zápasoch na neskoršieho majstra z Banskej Bystrice. Poprad v rovnakom ročníku tiež zastavila Banská Bystrica, bolo to po šesťzápasovej bitke v semifinále.

HK Poprad:

Popradčanom nevyšiel posledný mesiac základnej časti, keď stratili vedenie a skončili na treťom mieste. Z posledných piatich zápasov prehrali trikrát. Hráči dostali po poslednom zápase tri dni voľna a od štvrtka 25. marca sa vrátili do tréningového procesu. Kamzíci sa môžu spoľahnúť na štyri vyrovnané päťky a pred play-off je k dispozícii aj piata zložená najmä z mladých hráčov. Najväčšie nebezpečenstvo bude pre súperov predstavovať hlavne trojica Haščák – Skokan – Svitana, ktorá nazbierala 177 kanadských bodov počas základnej časti.

HC 07 Detva:

Hráči spod Poľany dosiahli najlepšie umiestnenie v základnej časti počas pôsobenia Detvy v najvyššej slovenskej súťaži. 80 bodov a 6. miesto im zaručilo priamo postup do štvrťfinále. Svoje umiestnenie potvrdili v priamom súboji na ľade Košíc, kde vyhrali gólom z 59. minúty po výsledku 3:2. Za výhru zaplatili krutú daň, pretože prišli o dvoch zranených hráčov. Aj Detva prehrala tri zápasy z posledných piatich.

Vzájomná extraligová bilancia v sezóne 2020/2021:

Poprad – Detva4:3 pp07.03.2021
Detva – Poprad2:3 sn29.01.2021
Detva – Poprad3:429.11.2020
Poprad – Detva2:3 pp08.11.2020

Informácia o popradskej zostave:

V bránke sa predstaví Tomáš Vošvrda, Peter Hamerlík bude jeho náhradníkom.

Obrana nastúpi v sedemčlennom zložení, na súpisku sa nevošli Ivan Višnevskij a Daniel Demo.

Do zostavy sa vracia po zranení Michael Vandas. Brandon Mashinter bude hrať vo štvrtom útoku. Adam Jevoš je dnes trinástym útočníkom a Matúš Paločko sa nevošiel na súpisku.

Fraktúra ruky zo zápasu proti Trenčínu vyradila Petra Bjalončíka na 4-6 týždňov.

Hlasy pred štvrťfinále:

Peter Mikula – tréner Popradu: „Detva je nebezpečný súper. Nehovorím, že neprehráme nejaký zápas, alebo že vyhráme sériu 4:0. Musíme hrať koncentrovane, kvalita nášho kádra nás pri všetkej úcte k Detve predurčuje k tomu, že musíme cez ňu prejsť.“

Róbert Ľupták – prezident Detvy pre jej oficiálnu stránku: „Nepozeráme sa na to, kto je náš súper. Ideme si za našim cieľom. Tým prvým bolo umiestnenie v prvej šestke a ten sme splnili. Teraz pre nás začína nová súťaž a nová výzva. Jednoznačne ju ideme splniť a nič nás nezastaví. Poprad je prijateľný súper. Hráči sú odhodlaní všetci do jedného „položiť“ za Detvu život, tak ako ja celú sezónu za nich. Na ľade vydáme zo seba maximum!“

Informácie

Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnom facebooku HK Poprad o 17.00 hod. Zápas vysiela v priamom prenose Dvojka od 17.45 hod.