Preview šiesteho štvrťfinálového zápasu

Ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší a už sa o tom presvedčil aj Poprad. Stav série je 3:2 a dnes čaká na Kamzíkov posledný domáci štvrťfinálový zápas.

Posledný zápas

Poprad sa počas zápasu dostal do vedenia 1:0, 2:1 a 3:2, ale Košice vždy dokázali vyrovnať, naposledy v 58. minúte zásluhou Tomáša Hričinu. V predĺžení potom rozhodcovia neuznali gól Justina Buzzea pre posunutú bránku a následne Košice dokázali využiť presilovku práve počas jeho vylúčenia.

Zaujímavosť

Košice strelili v tejto sérii Popradu 5 gólov v presilovke, z toho 3 keď sedel na trestnej lavici Justin Buzzeo. Košičania dokázali uspieť v Poprade v 3 zo 4 duelov.

Zamerané na hráča

Tomáš Vošvrda

Na popradského gólmana mierilo počas štvrťfinále 159 streleckých pokusov, z ktorých zneškodnil 147 pri 92,45 % úspešnosti zákrokov.

Ján Laco

Po dlhodobom zranení dostal šancu od začiatku v bráne až v tejto sérii, zatiaľ odchytal tri zápasy s úspešnosťou 92,93 %. Smerovalo na neho 99 striel a 92 dokázal zneškodniť.

Info z kádra

V bráne dostal dôveru Tomáš Vošvrda. Obrana pozostáva z 8 obrancov, posledný pár tvoria Štefan Fabian a Ján Ťavoda. Útoky sú pozmenené, môžeme spomenúť návrat Matúša Paločka do prvého útoku a Jindřicha Abdula k Marekovi Zagrapanovi a Samuelovi Takáčovi. Trénerovi Romanovi Stantienovi stále chýba Radoslav Macík.

Kompletnú zostavu zverejníme na našom facebooku o 17.00 h.

Organizačné pokyny

Aj dnešný zápas obsahuje bohatý sprievodný program. Dnes hlásime opäť vypredané, prosíme fanúšikov, aby prišli s dostatočným predstihom. Zápas začína o 18.00, brány zimného štadióna sa pre verejnosť otvoria o 16.45 h.