Preview zápasu Dukla Trenčín vs HK Poprad

Na dnešných súperov čaká šiesty vzájomný duel sezóny. Posledné dva vzájomné zápasy vyhral Poprad, prvé tri Trenčín. Obom tímom sa v posledných piatich zápasoch nedarilo, keď zhodne si pripísali iba jednu výhru. Trenčín padol na piate miesto tabuľky, pred šiestym Popradom má náskok desať bodov.

Posledných päť zápasov Popradu (1-4):
Zvolen – Poprad 5:3
Poprad – Nové Zámky 3:4 sn
Košice – Poprad 6:2
Poprad – Trenčín 5:4
Žilina – Poprad 4:2

Posledných päť zápasov Trenčína (1-4):
Trenčín – Nitra 1:3
Žilina – Trenčín 2:1
Trenčín – Banská Bystrica 1:0
Poprad – Trenčín 5:4
Trenčín – Liptovský Mikuláš 1:2

Posledné vzájomné zápasy (2-3):
Poprad – Trenčín 5:4
Trenčín – Poprad 0:2
Poprad – Trenčín 1:2
Trenčín – Poprad 3:2 pp
Poprad – Trenčín 2:3

Do bránkoviska sa dnes opäť postaví Vladimír Kováč s číslom 60 na drese. Ako druhý brankár je Mathieu Corbeil.

Po zdravotných problémoch sa do obrany vracia Ilya Davydov a Ľubomír Dinda. Choroba spôsobuje aj naďalej absenciu Jimmy McDowella.

Na úvodné buly sa postaví trojica Patrik Svitana, Samuel Mlynarovič a Andreas Štrauch. Centrom druhého útoku je Radomír Heizer, ktorému budú na krídlach sekundovať Lukáš Hvila a Dávid Buc.  V tretej formácii sa predstaví Jindřich Abdul, Lukáš Vartovník a Matej Paločko. Spolu nastúpia mladíci Peter Kundrik, Peter Bjalončík a Filip Vašaš. Ďalšou stratou pre Kamzíkov je viróza Dávida Bondru.

Zmena sa dnes dotkla aj trénerského postu. Pre zdravotné problémy nepovedie mužstvo hlavný tréner Marcel Ozimák, na lavičke ho nahradia jeho asistenti František Štolc, Stanislav Salát a konzultant Juraj Bondra.