Preview zápasu Dukla Trenčín vs HK Poprad

Dnes začína nová tipsportligová sezóna aj pre Poprad a hneď v 1. kole sa stretne so svojim minulosezónnym premožiteľom z 1. kola play-off Trenčínom. Vojaci minulý rok vybojovali striebornú medailu, Kamzíci skončili na ich lopate v spomínanom štvrťfinále už po štyroch zápasoch.

Čo sa týka predsezónnej prípravy, tak domáci Trenčania vyhrali štyri z ôsmich prípravných zápasov, pričom naposledy podľahli Vítkoviciam 0:6. Poprad má za sebou 12 prípravných zápasov a na konte sedem výhier. Na záver jeho prípravy si to odniesol naplno maďarský Újpest prehrou 9:0.

Posledných päť zápasov Popradu (4-1):

Poprad – Újpest 9:0

Poprad – DAB 8:4

Poprad – Znojmo 4:1

Poprad – Vítkovice 5:6 sn

Poprad – DVTK 3:1

Posledných päť zápasov Trenčína (2-3):

Vítkovice – Trenčín 6:0

Trenčín – Olomouc 3:2

Olomouc – Trenčín 4:0

Havířov – Trenčín 2:4

Třinec – Trenčín 3:1

Posledných päť vzájomných zápasov (0-5):

Poprad – Trenčín 2:3

Poprad – Trenčín 3:5

Trenčín – Poprad 3:1

Trenčín – Poprad 1:0

Trenčín – Poprad 2:1

 

V bráne je ako prvý brankár písaný Luka Gračnar, pripravený náhradník bude Tomáš Vošvrda.

Obrana dnes proti Trenčínu nastúpi v osemčlennom zložení. V prvej a druhej obrannej dvojici oproti poslednému zápasu tréneri neurobili žiadne zmeny, do obrany sa vracia kapitán Štefan Fabian, ktorý bude tvoriť tretiu obrannú dvojicu s Jánom Ťavodom a z tretej obrany do štvrtej sa posunuli legionári Arturs Salija a Joona Erving.

Prvý útok tradičnej dvojice Patrik Svitana a Samuel Mlynarovič doplní Patrik Koyš, v druhom útoku tréneri neurobili žiadne zmeny, do tretieho útoku sa presunul mladík Rastislav Václav a štvrtú formáciu tvorí útok Radomíra Heizera s Matúšom Paločkom a Samuelom Takáčom.

Z dôvodu zranenia kolena dnes nenastúpi útočník Radoslav Macík. Po dlhej rekonvalescencii sa do tréningového procesu vracia útočník Peter Kundrík.

Zostavu nájdete na facebooku HK Poprad o 17:00 hod.