Preview zápasu DVTK Jegesmedvék vs HK Poprad – 05.03.2021

Dnešní súperi za v sezóne už stretli päťkrát, z toho sa z troch výhier tešili hráči Popradu. Poprad získal šesť víťazstiev z desiatich duelov, Miškovec má na konte toľko prehier. Tím z Maďarska stráca na predkolo play-off 10 bodov. Popradčania sú naopak lídrami tabuľky a v posledných šiestich zápasoch si to vedúca štvorka rozdá o celkové umiestnenie. Aktuálne ich delia iba dva body.

Posledných päť zápasov Popradu (2-3):

Nové Zámky – Poprad 1:3

Poprad – Michalovce 2:3

Banská Bystrica – Poprad 4:3

Slovan – Poprad 0:4

Nitra – Poprad 5:3

Posledných päť zápasov Miškovca (2-3):

Michalovce – Miškovec 5:1

Miškovec – Banská Bystrica 3:2 sn

Slovan – Miškovec 2:3 pp

Miškovec – Nitra 2:4

Trenčín – Miškovec 5:1

Posledných päť vzájomných zápasov (3-2):

Poprad – Miškovec 5:3 [24.01.2021]

Miškovec – Poprad 1:4 [30.12.2020]

Poprad – Miškovec 2:4 [22.12.2020]

Poprad – Miškovec 2:4 [18.12.2020]

Miškovec – Poprad 2:3 pp [27.11.2020]

Zamerané na hráčov:

Filip Mešár prihral spoluhráčom na tri góly v posledných dvoch zápasoch. V sezóne odohral 17-ročný útočník 30 stretnutí, v ktorých nazbieral 12 bodov za tri góly a deväť asistencií.

Jonathan Walker sa štyrikrát gólovo presadil v piatich zápasoch, pridal aj dve prihrávky. Zatiaľ nastúpil za Miškovec do ôsmich duelov s bilanciou päť gólov a tri asistencie.

Zostava HK Poprad z posledného zápasu: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Višnevskij, Seigo, Dalhuisen, Brejčák, Ulrych, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Bjalončík, Livingston – Mešár, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Matej Paločko – Hajnik

Zostava DVTK Jegesmedvék Miškovec z posledného zápasu: Adorján – Fredriksson, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Vojtkó, Fazakas – Anderson, Vas, Walker – Magosi, Galanisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Galajda – Ritó

Info z kádra

Na zápas je nominovaná dvojica gólmanov Tomáš Vošvrda a Roman Rychlík.

Do sedemčlennej obrany sa vracia Dominik Kramár, Daniel Demo a Marek Hudec sú zdravými náhradníkmi.

V útoku nastali aj vynútené zmeny. Po zranení sa vracia Michael Vandas, centrom druhého útoku bude Janne Tavi a štvrtého Peter Bjalončík. Trinástym útočníkom je Dávid Hajnik.

Peter Hamerlík utrpel počas včerajšieho tréningu zranenie, ktoré je predmetom ďalších vyšetrení. Miroslava Preisingera trápi opäť dolná časť tela. Brandon Mashinter je zapojený do skupinového tréningu a blíži sa čas jeho návratu do zostavy.

Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnej facebookovej stránke HK Poprad o 17:00 hod.