Súťažia aj diváci
10. januára 2019
Góly Zagrapana a Brejčáka v Miškolci nestačili
11. januára 2019

Preview zápasu DVTK Jegesmedvék vs HK Poprad

Na súperov čaká štvrtý vzájomný duel sezóny. Všetky predošlé zápasy sa museli rozhodnúť v predĺžení, v ktorom bol dvakrát úspešný Miškovec. Forma je u oboch tímov rovnaká, vyhrali 2 z 5 posledných stretnutí. Poprad sa nachádza na 5. mieste tabuľky so ziskom 80 bodov, Miškovec je siedmy so 62 bodmi.

Posledných päť zápasov Popradu (2-3):

Košice – Poprad 3:5

Zvolen – Poprad 4:0

Poprad – Košice 1:3

Žilina – Poprad 2:3

Poprad – Nitra 1:6

Posledných päť zápasov Miškovca (2-3):

Detva – Miškovec 2:1 sn

Miškovec – Liptovský Mikuláš 3:2

Miškovec – Detva 1:2

Zvolen – Miškovec 2:0

Miškovec – Košice 5:4

Posledné vzájomné zápasy (2-3):

Poprad – Miškovec 4:5 pp

Miškovec – Poprad 3:2 pp

Poprad – Miškovec 3:2 pp

Poprad – Miškovec 3:1 (Tatranský pohár 2018)

Miškovec – Poprad 4:1 (Vyšehradský pohár 2017)

V bráne sa predstaví Patrik Nechvátal, ktorý kryl aj počas posledného duelu 38 striel súpera. Pripravený nastúpiť bude aj druhý brankár Daniel Jakub Pavličko.

Do prvého obranného paru sa po zranení vracia Arturs Salija, ktorý si zahrá po boku Marcela Petrana. V druhej obrane nastúpi kapitán Štefan Fabian a Joona Erving. Tretiu dvojičku vytvorí Daniel Brejčák a Boris Brincko. Sedmičku bekov uzatvára Boris Česánek.

Na otváracie buly sa postaví trojica Samuel Takáč, Marek Zagrapan a Jindřich Abdul. Druhý a tretí útok neprešiel zmenou. Do zostavy sa po zranení vracia Radoslav Macík, ktorý sa predstaví vo formácii centra Lukáša Paukovčeka a s krídelníkom Martinom Bellušom. Trinástym útočník je Peter Kundrík.

Kvôli zraneniu v hornej časti tela bude chýbať Patrik Koyš a jeho predpokladaný návrat bude podľa vývoja liečby pravdepodobne v priebehu mesiaca. Naďalej sa zo zranenia zotavuje Matúš Paločko, ktorý už s tímom trénuje na ľade. Po chorobe už s mužstvom trénuje Keni Karalahti. Zranenie v hornej časti tela si zo zápasu odniesol Ján Ťavoda a nepredstaví sa pravdepodobne počas najbližších dvoch týždňov. Bolesti v hornej časti tela trápia gólmana Tomáša Vošvrdu.

Kompletnú zostavu nájdete na facebooku HK Poprad o 17:00.

Facebook komentáre