Preview zápasu HC ’05 iClinic Banská Bystrica vs HK Poprad

Dnešní súperi odohrali v tejto sezóny tri vzájomné zápasy, pričom sa dvakrát z tešili z výhry hráči Popradu. Banská Bystrica ťahala 10-zápasovú víťaznú sériu, ktorú jej v poslednom kole prerušil Liptovský Mikuláš, ktorý ju doma zdolal po nájazdoch. Aj Poprad je vo forme, z ôsmich zápasov vyhral šesť. V tabuľke mu patrí šieste miesto so 64 bodmi. Banská Bystrica má na konte 77 bodov a na lídra z Trenčína jej chýba iba jeden bod.

Posledných päť zápasov Popradu (3-2):
Poprad – Nitra 3:4
Poprad – Liptovský Mikuláš 3:2
Detva – Poprad 1:3
Poprad – Zvolen 2:3 sn
Nové Zámky – Poprad 2:3

Posledných päť zápasov Banskej Bystrice (4-1):
Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica 4:3 sn
Banská Bystrica – Detva 9:1
Zvolen – Banská Bystrica 1:8
Banská Bystrica – Nové Zámky 8:1
Košice – Banská Bystrica 2:4

Posledné vzájomné zápasy (3-2):
Poprad – Banská Bystrica 1:2
Banská Bystrica – Poprad 4:5
Poprad – Banská Bystrica 6:4
Banská Bystrica – Poprad 4:2
Poprad – Banská Bystrica 4:1

 

V bránke dnes nastúpi Mathieu Corbeil a chrbát mu bude kryť Lukáš Gavalier. Pre zranenie v dolnej časti tela aj naďalej absentuje Alexei Ivanov.

V obranných radoch zostali bez zmien prvé dve dvojice. Ľubomír Dinda si zahrá s Martinom Krempaským. Ako siedmy obranca je písaný mladík Dávid Romaňák z juniorského tímu, ktorý si odbije premiéru medzi seniormi. Zranenie v hornej časti tela trápi Štefana Fabiana, dolnú časť má stále zranenú Peter König. Choroba vyradila Aleša Ježeka. Pôsobenie v mužstve Kamzíkov ukončil český zadák Miloslav Jáchym.

Matej Paločko, ktorý nahradí chorého Andreasa Štraucha, vykorčuľuje na úvod zápasu so Samuelom Mlynarovičom a Patrikom Svitanom. Miesto chorého Jindřicha Abdula zaujme v druhom útoku Peter Lichanec, ktorému budú sekundovať Radomír Heizer a Dávid Buc. Zmenu neevidujeme v treťom útoku. Uzdravený Peter Bjalončík sa postaví do stredu útoku s Filipom Vašašom a Lukášom Hvilom. V pozícii trinásteho útočníka je pripravený junior Jakub Nespala.