Preview zápasu HC ’05 iClinic Banská Bystrica vs HK Poprad

Posledné kolo základnej časti prinesie šiesty vzájomný duel týchto dvoch súperov. Popradu sa v tejto sezóne proti Banskej Bystrici darí, vyhral štyri z piatich zápasov a zároveň aj obidva, ktoré sa hrali na ľade Banskej Bystrice. Oba tímy majú rovnakú formu, vyhrali tri z piatich posledných zápasov. Banskej Bystrici ide o veľa, na diaľku zabojuje o 2. – 4. miesto spolu so Zvolenom a Trenčínom. Zatiaľ háji druhé miesto so 108 bodmi, Zvolen má o bod menej, Trenčín o dva. Poprad je na šiestom miesto so ziskom 88 bodov a z tejto pozície postupuje do play-off.

Posledných päť zápasov Popradu (3-2):
Poprad – Nitra 2:4
Nové Zámky – Poprad 2:1
Poprad – Liptovský Mikuláš 3:2
Detva – Poprad 3:6
Poprad
– Košice 4:2

Posledných päť zápasov Banskej Bystrice (3-2):
Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica 3:1
Košice – Banská Bystrica 4:5 sn
Banská Bystrica – Detva 7:2
Zvolen – Banská Bystrica 4:2
Banská Bystrica – Trenčín 2:0

Posledné vzájomné zápasy (4-1):
Poprad – Banská Bystrica 6:1
Banská Bystrica – Poprad 2:3
Poprad – Banská Bystrica 1:2
Banská Bystrica – Poprad 4:5
Poprad – Banská Bystrica 6:4

 

 

Do brány sa dnes postaví Alexei Ivanov. Náhradný brankárom bude Mathieu Corbeil.

Tréneri boli nútení k zmenám v obrane. Bez zmeny ostáva dvojica Daniel Brejčák – Peter König. Kapitán Štefan Fabian bude nastupovať s Marcelom Petranom. Tretí obranný pár vytvorí Ilya Davydov a Martin Bdžoch. Pre zranenie v dolnej časti tela do hry nezasiahne dvojica obrancov Jimmy McDowell a Ľubomír Dinda. Martin Krempaský odohrá semifinálový duel v juniorskom tíme.

Zmeny sa dotkli aj útočných formácií. Na centri prvého útoku bude hrať Marek Nagy, po jeho bokoch bude korčuľovať Lukáš Hvila a Patrik Svitana. Druhý a tretí útok nastúpi v rovnakom zložení ako počas posledného domáceho zápasu. Pripravení naskočiť na ľad budú útočníci Aleš Ježek a František Koky. Choroba nedovolí hrať Andreasovi Štrauchovi. Zranení sú Samuel Mlynarovič a Peter Lichanec. Juniorský dres si dnes oblečie Filip Vašaš a Peter Bjalončík.