Poprad prehral posledný domáci zápas základnej časti
10. marca 2018
Poprad vyhral v Banskej Bystrici tretíkrát za sebou
11. marca 2018

Preview zápasu HC ’05 iClinic Banská Bystrica vs HK Poprad

Posledné kolo základnej časti prinesie šiesty vzájomný duel týchto dvoch súperov. Popradu sa v tejto sezóne proti Banskej Bystrici darí, vyhral štyri z piatich zápasov a zároveň aj obidva, ktoré sa hrali na ľade Banskej Bystrice. Oba tímy majú rovnakú formu, vyhrali tri z piatich posledných zápasov. Banskej Bystrici ide o veľa, na diaľku zabojuje o 2. – 4. miesto spolu so Zvolenom a Trenčínom. Zatiaľ háji druhé miesto so 108 bodmi, Zvolen má o bod menej, Trenčín o dva. Poprad je na šiestom miesto so ziskom 88 bodov a z tejto pozície postupuje do play-off.

Posledných päť zápasov Popradu (3-2):
Poprad – Nitra 2:4
Nové Zámky – Poprad 2:1
Poprad – Liptovský Mikuláš 3:2
Detva – Poprad 3:6
Poprad
– Košice 4:2

Posledných päť zápasov Banskej Bystrice (3-2):
Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica 3:1
Košice – Banská Bystrica 4:5 sn
Banská Bystrica – Detva 7:2
Zvolen – Banská Bystrica 4:2
Banská Bystrica – Trenčín 2:0

Posledné vzájomné zápasy (4-1):
Poprad – Banská Bystrica 6:1
Banská Bystrica – Poprad 2:3
Poprad – Banská Bystrica 1:2
Banská Bystrica – Poprad 4:5
Poprad – Banská Bystrica 6:4

 

 

Do brány sa dnes postaví Alexei Ivanov. Náhradný brankárom bude Mathieu Corbeil.

Tréneri boli nútení k zmenám v obrane. Bez zmeny ostáva dvojica Daniel Brejčák – Peter König. Kapitán Štefan Fabian bude nastupovať s Marcelom Petranom. Tretí obranný pár vytvorí Ilya Davydov a Martin Bdžoch. Pre zranenie v dolnej časti tela do hry nezasiahne dvojica obrancov Jimmy McDowell a Ľubomír Dinda. Martin Krempaský odohrá semifinálový duel v juniorskom tíme.

Zmeny sa dotkli aj útočných formácií. Na centri prvého útoku bude hrať Marek Nagy, po jeho bokoch bude korčuľovať Lukáš Hvila a Patrik Svitana. Druhý a tretí útok nastúpi v rovnakom zložení ako počas posledného domáceho zápasu. Pripravení naskočiť na ľad budú útočníci Aleš Ježek a František Koky. Choroba nedovolí hrať Andreasovi Štrauchovi. Zranení sú Samuel Mlynarovič a Peter Lichanec. Juniorský dres si dnes oblečie Filip Vašaš a Peter Bjalončík.

Facebook komentáre