Preview zápasu HC 07 Detva vs HK Poprad

V tohtosezónnych zápasoch vždy uspel domáci tím. Dvakrát sa tešil z výhry Poprad a raz Detva. Popradčania prišli o peknú štvorzápasovú sériu výhier, keď naposledy prehrali doma so Zvolenom 2:3 po samostatných nájazdoch. Detva naopak prerušila šnúru jedenástich prehier, keď uspela v Liptovskom Mikuláši po výsledku 1:0. V tabuľke je však posledná s 15 bodmi, pričom na play-off už stráca 19 bodov. Poprad je stále šiesty s 58 bodmi, na štvrté Košice a piatu Nitru stráca zhodne po päť bodov.

 

Posledných päť zápasov Popradu (4-1):

Poprad – Zvolen 2:3 sn

Nové Zámky – Poprad 2:3

Poprad – Košice 4:2

Trenčín – Poprad 0:2

Poprad – Žilina 2:0

 

Posledných päť zápasov Detvy (1-4):

Liptovský Mikuláš – Detva 0:1

Nitra – Detva 5:4

Detva – Zvolen 2:5

Nové Zámky – Detva 3:1

Detva – Košice 3:5

 

Posledné vzájomné zápasy (2-1):

Poprad – Detva 5:2

Detva – Poprad 7:3

Poprad – Detva 4:1

 

Strely súpera bude kryť Mathieu Corbeil.

V defenzíve zostali tri dvojice v rovnakom zložení. Zmena nastala v štvrtom páre. Podľa vzájomnej dohody HK Poprad a klubu Lokomotiv Jaroslavľ sa v prípade neúspešnej skúšky mal vrátiť späť pod Tatry ruský bek Ilya Davydov, ktorú neuspel a už dnes nastúpi opäť v mužstve Kamzíkov. Nastupovať bude s Miloslavom Jáchymom.

Na úvodné buly sa postaví trojica Andreas Štrauch, Samuel Mlynarovič a Matúš Paločko. V základnej zostave chýba chorý Patrik Svitana. Zranenie trápi Petrov Lichanca a Bjalončíka a stále aj Arne Krotáka. Po zranení je Matej Paločko.