Preview zápasu HK Poprad – HKm Zvolen

Prvý vzájomný zápas dopadol lepšie pre Popradčanov, ktorí vyhrali vo Zvolene 3:2 po predĺžení zlatým gólom Patrika Svitanu. Poprad je momentálne v tabuľke na štvrtom mieste, keď v priebehu sezóny dokázal získať 27 bodov. Zvolen je piaty s 24 bodmi, má však zápas k dobru. Choroby a zranenia sa prejavili aj na súčasnej forme Kamzíkov, ktorí z posledných štyroch zápasoch vyhrali iba raz, naopak Zvolenčania vyhrali až päť zápasov z posledných šiestich.

Posledných päť zápasov Popradu (2-3):

Nové Zámky – Poprad 5:0

Poprad – Orange 20 5:2

Poprad – Košice 0:1

Trenčín – Poprad 3:2 pp

Poprad – Ujpest 5:1

 

Posledných päť zápasov Zvolena (4-1):

Zvolen – Liptovský Mikuláš 5:3

Detva – Zvolen 0:5

Zvolen – Nitra 3:4 sn

Orange 20 – Zvolen 3:4 pp

Zvolen – Nové Zámky 4:1 

 

Posledné vzájomné zápasy (3-2):

Zvolen – Poprad 2:3 pp

Zvolen – Poprad 4:3 sn

Poprad – Zvolen 5:6

Zvolen – Poprad 2:3

Poprad – Zvolen 6:1

 

V bránke by sa mal predstaviť Alexej Ivanov, chrbát mu bude kryť Mathieu Corbeil.

Trénerom robia vrásky pribúdajúce choroby a zranenia. Dnes sa kvôli zraneniu nepredstaví v obrane Daniel Brejčák, nemalo by to však znamenať dlhšiu absenciu. Rovnako nenastúpi ani zranený Ľubomír Dinda.

Do zostavy po chorobe sa vracia Andreas Štrauch, ktorý bude hrať v druhom útoku so Samuelom Mlynarovičom a Patrikom Svitanom. Viróza vyradila Juraja Majdana a tak prvý útok nastúpi v zložení Peter Lichanec, Radomír Heizer a Dávid Bondra. Čoskoro do tréningového procesu by sa mal vrátiť po chorobe Richard Rapáč, zranenie si stále liečia Arne Kroták a Jindřich Abdul.