Preview zápasu HK Poprad vs HC 07 WPC Koliba Detva

Rozbehnutý Poprad privíta v poslednom domácom zápase pred reprezentačnou prestávkou Detvu. Kamzíci vyhrali päťkrát za sebou a budú chcieť túto sériu predĺžiť proti desiatemu tímu tabuľky. Hostia z Detvy vyhrali z posledných piatich duelov iba raz, naposledy ich zdolal Slovan po nájazdoch. Popradčania sú už šiesty so ziskom 41 bodov, na tretie Košice strácajú iba 9 bodov. Detva má na konte 31-bodový zápis.

 

Posledných päť zápasov Popradu (5-0):

Zvolen – Poprad 3:5

Poprad – Liptovský Mikuláš 8:0

Trenčín – Poprad 1:4

Nové Zámky – Poprad 1:3

Poprad – Bratislava 2:1

 

Posledných päť zápasov Detvy (1-4):

Detva – Bratislava 1:2 sn

Michalovce – Detva 6:1

Detva – Nové Zámky 6:3

Bratislava – Detva 11:0

Detva – Košice 2:3

 

Posledných päť vzájomných zápasov (4-1):

Detva – Poprad 2:4

Poprad – Detva 2:3 pp

Detva – Poprad 3:4 sn

Poprad – Detva 3:1

Detva – Poprad 3:4

 

Info z kádra

Dnes bude svätyňu Kamzíkov hájiť Tomáš Vošvrda. Kryť chrbát mu bude jeho krajan Patrik Nechvátal.

Obranné rady ostávajú z veľkej časti nezmenené, jedinou zmenou je absencia Aleksandra Magovaca, ktorého v tretej obrane nahradí Štefan Fabian.

Útok prešiel iba kozmetickými úpravami. V druhej formácii nastúpi Peter Bjalončík, ktorý nahradí Samuela Takáča a sekundovať mu budú Marek Zagrapan a Patrik Svitana. Zmeny sa dotkli aj tretieho útoku, ktorý nastúpi v zložení Jacobs – Paukovček – Karterud. Do štvrtého útoku sa zas vracia Matej Paločko. Úlohu 13-teho útočníka bude opäť zastávať Michal Králik.

Dlhodobo zranenými ostávajú naďalej Matúš Paločko a Matúš Matis. Samuel Takáč stále laboruje so zraneným členkom a dnes ho budete môcť stretnúť v kaviarni Timeout, kde bude rozdávať svoje autogramy.

Na základe nespokojnosti z herného vyťažovania, nasadzovania v zápasoch a funkcii v mužstve končí v kádri HK Poprad francúzsky krídelník Guillaume Leclerc. Pre tím to znamená veľkú stratu, keďže sa jednalo o mladého perspektívneho hráča. Pre tímový úspech však potrebujeme tímových hráčov a Guillaumemu v ďalšej kariére prajeme len to najlepšie.

Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnom facebooku HK Poprad o 17.00 hod. Vstupenky si môžete zakúpiť pohodlne na predpredaj.sk.