Základná časť vrcholí
27. februára 2018
Poprad otočil zápas s Košicami v posledných sekundách
1. marca 2018

Preview zápasu HK Poprad vs HC Košice

Dnešných súperov čaká posledný vzájomný zápas v základnej časti. V predošlých piatich uspeli štyrikrát hráči Košíc. Tí majú momentálne formu, keď vyhrali posledné štyri zápasy za sebou. Poprad vyhral z posledných piatich zápasov trikrát. Košice sú v tabuľke štvrté so ziskom 97 bodov, Poprad je na šiestom mieste, keď doteraz vybojoval 79 bodov.

Posledných päť zápasov Popradu (3-2):
Poprad – Zvolen 3:5
Poprad – Žilina 3:2 pp
Poprad – Banská Bystrica 6:1
Nitra – Poprad 3:2
Liptovský Mikuláš – Poprad 
1:3

Posledných päť zápasov Košíc (4-1):
Žilina – Košice 3:6
Detva – Košice 1:2
Zvolen – Košice 1:2
Košice – Nové Zámky 3:2 sn
Košice – Nitra 2:5

Posledné vzájomné zápasy (1-4):
Košice – Poprad 6:2
Poprad – Košice 4:2
Košice – Poprad 3:1
Poprad – Košice 0:1
Košice – Poprad 5:2

 

Do brány sa po dlhodobej absencii vracia Alexei Ivanov. Dvojku mu bude robiť Vladimír Kováč. Do zostavy sa nevošiel Mathieu Corbeil.

Pred Ivanovom si zahrá osem bekov. Prvé tri obranné dvojice sa oproti minulému zápasu nezmenili. Osmičku obrancov uzatvára Ilya Davydov a Martin Bdžoch z farmárského tímu. Hrať bude s dresom č. 18.

Rovnako bez väčších zmien budeme hrať v útoku. Marek Nagy sa posúva do prvej formácie, v ktorej vykorčuľuje na úvodné buly s Andreasom Štrauchom a Patrikom Svitanom. Na pozícii centra tak nahradí Samuela Mlynaroviča, ktorý má zranenie v hornej časti tela. Nezmenený je druhý a tretí útok. Centrom štvrtého útoku bude Aleš Ježek, jeho krídlami bude František Koky zo Spišskej Novej Vsi (č. 9) a Lukáš Hvila. V zostave nefigurujú juniori, ktorí odohrajú dnes aj zajtra štvrťfinálový duel v juniorskom tíme s cieľom pomôcť k postupu do ďalšej fázy vyraďovacích bojov. Po zranení je Lukáš Vartovník.

Facebook komentáre