Šťastný nový rok 2019
31. decembra 2018
Východniarske derby opäť ovládlo hosťujúce mužstvo
4. januára 2019

Preview zápasu HK Poprad vs HC Košice

38. kolo Tipsport ligy prinesie štvrtý diel východniarskeho derby. Doteraz sa vždy tešil z víťazstva hosťujúci tím. Najprv Poprad uspel futbalovo v Košiciach 1:0, aby následne doma podľahol Oceliarom 5:2. Ďalší výlet do Košíc opäť vyšiel Popradu, keď dokázal otočiť duel z 0:3 na 4:3 po predĺžení. Zaujímavosťou je, že súperi sa opäť stretnú v utorok, aby si predohrali 49. kolo. Tento zápas v Košiciach bude zároveň posledným plánovaným vzájomným stretnutím v základnej časti. Poprad je v tabuľke na 3. mieste so ziskom 77 bodov, Košice sú líder s 2 bodmi navyše.

Posledných päť zápasov Popradu (3-2):

Žilina – Poprad 2:3

Poprad – Nitra 1:6

Budapešť – Poprad 1:3

Poprad – Trenčín 1:5

Poprad – Banská Bystrica 5:2

Posledných päť zápasov Košíc (3-2):

Košice – Nové Zámky 3:1

Miškovec – Košice 5:4

Košice – Detva 2:0

Zvolen – Košice 2:1

Košice – Liptovský Mikuláš 1:0

Posledné vzájomné zápasy (3-2):

Košice – Poprad 3:4 pp

Poprad – Košice 2:5

Košice – Poprad 0:1

Poprad – Košice 4:2

Košice – Poprad 6:2

Do brány nastúpi Tomáš Vošvrda.

Do prvej obrany sa vracia uzdravený Daniel Brejčák. Zmena nastala aj v druhom obrannom páre, ktorý tvorí Štefan Fabian a Joona Erving. V tretej obrannej dvojici nastúpi Ján Ťavoda a junior Boris Brincko. Siedmym obrancom je Boris Česánek.

Do zostavy sa vrátil uzdravený Rastislav Václav, ktorý bude hrať vo štvrtom útoku s Patrikom Koyšom a Radomírom Heizerom.

Zranení sú Radoslav Macík a Arturs Salija, ktorých predpokladaný návrat je v lehote jedného mesiaca resp. od závislostí od ďalších zdravotných vyšetrení. Keniho Karalahtiho zastihla choroba. Matúš Paločko a Peter Kundrík sú naďalej zranení.

Kompletnú zostavu nájdete na facebooku HK Poprad o 16:00.

Facebook komentáre