Súťažíme aj v januári
5. januára 2018
V podtatranskom derby sme opäť zvíťazili
6. januára 2018

Preview zápasu HK Poprad vs MHK 32 Liptovský Mikuláš

V prvom domácom zápase v novom roku privítajú Kamzíci na domácom ľade súpera z neďalekého Liptovského Mikuláša. S ním sa v aktuálnom ročníku stretli už trikrát a zakaždým sa na konci zápasu tešili Popradčania. Darí sa im aj v posledných dueloch. Z posledných piatich vyhrali štyri. To o sebe nemôžu tvrdiť Liptáci. Posledných päť duelov ťahali za kratší koniec. Domáci tím je aktuálne na 6. priečke ligovej tabuľky so stratou 5 bodov na Nitru. Hostia sa nachádzajú na nepostupovej 9. priečke.

Posledných päť zápasov Popradu (4-1):
Detva – Poprad 1:3
Poprad
 – Zvolen 2:3 sn
Nové Zámky – Poprad 2:3
Poprad – Košice 4:2
Trenčín – Poprad 0:2

Posledných päť zápasov Liptovského Mikuláša (0-5):
Liptovský Mikuláš – Nitra 1:3
Liptovský Mikuláš – Detva 0:1
Zvolen – Liptovský Mikuláš 4:2
Liptovský Mikuláš – Nové Zámky 3:4 pp
Košice – Liptovský Mikuláš 3:2 sn

Posledné vzájomné zápasy (4-1):
Liptovský Mikuláš – Poprad 3:4
Poprad – Liptovský Mikuláš 2:1
Liptovský Mikuláš – Poprad 1:2
Poprad – Liptovský Mikuláš 2:4
Liptovský Mikuláš – Poprad 2:3

 

Do brány dnes pôjde opäť Mathieu Corbeil.

V prvej obrane nastúpi tradične Daniel Brejčák a Jimmy McDowell. Spolu zostáva aj duo Marcel Petran a Peter König. Kapitán Štefan Fabian si zahrá s Ľubomírom Dindom, Ilya Davydov bude korčulovať s Alešom Ježekom, ktorý sa vracia do defenzívy. Pre chorobu nenastúpi Miloslav Jáchym. Martin Krempaský bojuje za družstvo juniorov.

Do zostavy sa vracia Patrik Svitana, ktorý zaujme svoje miesto v prvom útoku spolu so Samuelom Mlynarovičom a Andreasom Štrauchom. Tréneri spolu ponechali aj druhý útok. Do formácie s Lukášom Vartovníkom a Dávidom Bondrom bol priradený Matúš Paločko. V štvrtom útoku sa ako center predstaví Matej Paločko, jeho krídlami budú Peter Lichanec a Lukáš Hvila. Pre zranenie chýba Peter Bjalončík a dlhodobo aj Arne Kroták. Filip Vašaš nastupuje dnes v juniorskom tíme.

Facebook komentáre