Preview zápasu HK Spišská Nová Ves vs HK Poprad – 01.10.2021

4. kolo Tipos extraligy prinesie prvé spišské derby v tejto sezóne.

HK Poprad:

Poprad odohral v sezóne tri zápasy a všetky skončili výsledkom 2:4, pretože si pripísal dve výhry na ľade súperov z Liptovského Mikuláša a Prešova a domácu prehru s Banskou Bystricou. Klubovú produktivitu vedie prvý popradský útok (Livingston 5 bodov, Svitana a Skokan po štyri body). Najproduktívnejším obrancom je River Rymsha s dvoma asistenciami. Tomáš Tomek má 94,4 % úspešnosť zásahov a momentálne je v tejto štatistike tretí najlepší brankár extraligy.

HK Spišská Nová Ves:

Rysy odohrali zatiaľ jeden domáci duel, v ktorom si pochutnali na Prešove výsledkom 5:0. Na ihriskách súperov získali bod, keď prehrali v Nitre po nájazdoch. V úvodnom zápase sezóny prehrali na ľade majstra zo Zvolena 2:5. Produktivitu po troch zápasoch vedie obranca Matt Petgrave so 4 bodmi za 2 góly a 2 asistencie. Marcel Melicherčík odchytal tri duely s 93,9 % úspešnosťou zásahov.

Vzájomné zápasy:

V extralige sa súperi naposledy stretli 7. marca 2010, keď Poprad zdolal Spišskú Novú Ves na jej ľade 4:3. Potom nasledovala 10-ročná pauza, ktorú prerušil až prípravný zápas z minulej sezóny, ktorý vyhral Poprad 4:2. O dva týždne neskôr sa tímy stretli v rámci Tipsport Kaufland Cupu, kde už Poprad dominoval a vyhral 6:1. Posledný zápas sa datuje na Tatranský pohár 2021, v ňom uspel Poprad v pomere 3:1.

Info z popradskej kabíny:

V bránke sa predstaví Tomáš Tomek, Štefan Valluš bude jeho náhradníkom. Obrana bude dnes osemčlenná, vracia sa do nej Marek Hudec a extraligový debut s číslom 55 prežije Sebastián Nahálka. Po chorobe sa vracia Peter Šišovský. V štvrtom útoku sa predstaví Jakub Dzivjak. Daniel Demo, Adam Jevoš a Adrián Valigura sa nezmestili na zápasovú súpisku.

Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnom facebooku HK Poprad o 17.00 hod.