Prvý otvorený tréning pod holým nebom
28. januára 2019
Proti Novým Zámkom sme neuspeli
29. januára 2019

Preview zápasu MHC Mikron Nové Zámky vs HK Poprad

Dnes si obaja súperi predohrajú 53. kolo a uzavrú svoj vzájomný rozpis v základnej časti. Doteraz sa stretli štyrikrát, prvé dva duely ovládli domáce mužstvá pomerom 2:1, následne zbíjal Poprad v Nových Zámkach 6:5 po predĺžení a tie mu prehru oplatili na popradskom zimáku 13. januára výsledkom 5:2. V tabuľke sú tímy susedmi, piaty Poprad má náskok 5 bodov. Po základnej časti však stratí 3 body, preto sa v prípade výhry Nové Zámky môžu virtuálne posunúť pred Poprad. Domáci tím sa dostal do hernej pohody, dokázal vyhrať 5 z posledných 6 zápasov. Popradčania vybojovali v rovnakej porcii zápasov 3 víťazstvá.

Posledných päť zápasov Popradu (3-2):

Banská Bystrica – Poprad 3:2

Poprad – Budapešť 3:2 pp

Trenčín – Poprad 2:1 sn

Nitra – Poprad 3:5

Liptovský Mikuláš – Poprad 0:1

Posledných päť zápasov Nových Zámkov (4-1):

Trenčín – Nové Zámky 1:2

Nové Zámky – Nitra 2:1

Budapešť – Nové Zámky 0:5

Žilina – Nové Zámky 3:2 sn

Nové Zámky – Banská Bystrica 3:2

Posledné vzájomné zápasy (2-3):

Poprad – Nové Zámky 2:5

Nové Zámky – Poprad 5:6 pp

Poprad – Nové Zámky 2:1

Nové Zámky – Poprad 2:1

Nové Zámky – Poprad 2:1

V bráne nastúpi Tomáš Vošvrda.

Obrancovia budú hrať v nasledujúcich zloženiach. V prvej obrane po boku Daniela Brejčáka nastúpi Ján Ťavoda. Arturs Salija bude tvoriť obranný pár spoločne s Alexom Minerom. Tretiu obrannú dvojicu tvoria fínski zadáci Joona Erving a Keni Karalahti. Siedmym obracom je Marcel Petran.

Útoky sú premiešané. Centrom prvého útoku je Radomír Heizer s krídlami Dávidom Bondrom a Kevinom Millerom. Samuel Mlynarovič bude centrom druhého útoku a bude spolupracovať s krídlami Jindřichom Abdulom a Patrikom Svitanom. Tretí útok nastúpi v zložení Justin Buzzeo, Marek Zagrapan a Samuel Takáč. Vo štvrtok útoku budú hrať Martin Belluš, Peter Kundrík a Radoslav Macík.

Štefan Fabian nenastúpi do dnešného duelu z dôvodu vysokoškolských povinností. Útočník Matúš Paločko je zapojený v tréningovom procese. Patrik Koyš si lieči zranenie v hornej časti tela a Rastislav Václav vypomáha juniorskému tímu. Lukáš Paukovček utržil zranenie v dolnej časti tela.

Kompletnú zostavu nájdete na facebooku HK Poprad o 17:30.

Facebook komentáre