Obsah Youtube kanála HK Poprad sa rozšíri
4. októbra 2018
V Nových Zámkoch sa presadil Bondra
5. októbra 2018

Preview zápasu MHC Nové Zámky vs HK Poprad

Súboj 9. kola Tipsport ligy medzi Novými Zámkami a Popradom bude zároveň aj posledným vystúpením oboch tímov v rámci Vyšehradského pohára 2018. V ňom sú blízko k víťazstvu hráči Nových Zámkov, ktorí vedú tabuľku s 12 bodmi a na celkové víťazstvo im stačí dotiahnuť tento zápas do predĺženia. Naopak tretí Poprad s 9 bodmi musí v Nových Zámkoch bodovať naplno, aby si zabezpečiť zisk tejto trofeje.

Čo sa týka ligovej tabuľky, aj v nej sú Nové Zámky pred Popradom, keď okupujú 2. miesto so ziskom 20 bodov. Po päťzápasovej šnúre výhier sa Poprad predral už na 5. miesto so 16 bodmi.

Posledných päť zápasov Popradu (5-0):

Poprad – Miškovec 3:2 pp

Detva – Poprad 0:3

Poprad – Zvolen 3:2 sn

Košice – Poprad 0:1

Poprad – Žilina 6:3

Posledných päť zápasov Nových Zámkov (4-1):

Liptovský Mikuláš – Nové Zámky 0:1

Miškovec – Nové Zámky 4:2

Nové Zámky – Detva 2:0

Újpest – Nové Zámky 4:9

Zvolen – Nové Zámky 2:3 pp

Posledné vzájomné zápasy (2-3):

Nové Zámky – Poprad 2:1

Poprad – Nové Zámky 3:4 sn

Nové Zámky – Poprad 2:3

Poprad – Nové Zámky 7:5

Nové Zámky – Poprad 5:0

 

Do brány dnes nastúpi Tomáš Vošvrda.

Obrany sú pozmenené. Do prvej obrany sa posunula dvojica Marcel Petran a Daniel Brejčák. Druhý obranný pár tvorí Arturs Salija s Jánom Ťavodom. Kapitán Štefan Fabian si zahrá v tretej obrane s Lukášom Kozákom a do zostavy sa vrátil vyliečený Joona Erving, ktorý bude hrať vo štvrtom obrannom páre s Borisom Česánekom.

V dnešnom dueli už nastúpi nová posila, Martin Belluš s číslom 83, ktorý si zahrá v prvom útoku s Patrikom Svitanom a Samuelom Mlynarovičom.

Choroba naďalej trápi obrancu Simona Karlssona. Do zostavy pre dnešný zápas neboli zapísaní Jindřich Abdul a Rastislav Václav. S tímom naplno trénuje útočník Peter Kundrík.

Kompletnú zostavu nájdete o 17:30 na oficiálnom facebooku HK Poprad.

Facebook komentáre