Profily nových trénerov HK Poprad

HK Poprad Vám prináša profily nových členov realizačného tímu A-mužstva.

Corey Neilson

Hokejovo vyrastal v Kanade. Juniorskú kariéru strávil v OHL. V roku 1994 ho draftoval v 3. kole Edmonton. Do NHL sa nikdy nepozrel a po viacerých rokoch v nižších zámorských ligách prišiel na britské ostrovy. Trénerskú kariéru rozbehol počas sezóny 2008/09 ešte ako hrajúci tréner Nottinghamu EIHL. Tímu ostal verný až do konca sezóny 2017/18. V roku 2013 bol ocenený ako najlepší tréner anglickej ligy. Následne strávil takmer tri celé ročníky v druholigovom nemeckom tíme Lausitzer Füchse. Aj tu sa dočkal ocenenia pre najlepšieho trénera súťaže. Aktuálnu sezónu začal v nórskom celku z Manglerudu. Neilson má skúsenosti aj z medzinárodného ľadu, bol asistentom trénera britského tímu na štyroch šampionátoch. Na MS 2021 v Rige viedol tím z pozície hlavného trénera.

Jozef Skokan

Popradskej verejnosti toto meno netreba predstavovať. Ako hráč pôsobil v Poprade v rokoch 1972 až 1985. Patril k silnej generácii, ktorá sa stala v roku 1973 dorasteneckým majstrom ČSSR. S trénovaním začal v roku 1982. Prešiel prakticky všetkými mládežníckymi kategóriami v Poprade, s ktorými dosiahol niekoľko úspechov. Svoje skúsenosti využil aj v mládežníckych reprezentáciách Slovenska. Pôsobil aj ako mládežnícky tréner v Nowom Targu, kde sa tešili zo zlata pod jeho vedením žiaci, dorastenci a aj juniori. V zahraničí trénoval aj v nemeckom Lauterbachu. Ich mladších žiakov priviedol k titulu. Pôsobil aj pri A-tíme Popradu. V sezóne 1993/94 ho viedol ako hlavný tréner, počas sezóny ho vystriedal Ján Faith. V rokoch 2006 až 2009 bol asistent hlavného trénera A-mužstva. Naposledy viedol juniorský tím Popradu v sezóne 2020/21.

Radoslav Suchý

Radoslav Suchý vyrastal hokejovo v Poprade, odkiaľ sa predral až do NHL, kde strávil 6 sezón. Po návrate zo zámoria pôsobil vo švajčiarskom Zürichu. Na päť zápasov si odskočil aj do KHL. Ďalší sedem sezón odohral v Poprade a posledné dve za Liptovský Mikuláš. Má striebro z MS 2000 a bronz z MS 2003. V roku 2006 reprezentoval Slovensko aj na ZOH v Turíne. Po ukončení kariéry sa dal na trénerskú dráhu. Dve sezóny pôsobil ako asistent trénera juniorského tímu Poprad. Na tomto poste začal aj svoju tretiu, ale 11. novembra bol oficiálne predstavený ako asistent trénera A-mužstva Popradu.