Proti Žiline prvá výhra na nulu v sezóne

HK Poprad – MsHK Doxxbet Žilina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Prvú šancu v zápase si vypracoval Heizer, ktorého pred bránkou našiel Vašaš, ale z prvej netrafil bránku. V 14. minúte mohol skórovať po Svitanovej prihrávke Štrauch, ale nedokázal prehodiť ležiaceho Tomeka. Zmenu skóre nepriniesla ani presilovka Popradu o dvoch hráčov.

V 24. minúte ušiel v oslabení Klimenta, ale jeho samostatný nájazd Corbeil chytil. V 32. minúte si vytvoril Poprad obrovský tlak a na celú minútu zavrel hostí v ich obrannom pásme a výsledkom bol gól Štraucha. Obrana Žiliny na neho zabudla a nechala ho doraziť jeho prvú strelu – 1:0. O dve minúty mohla Žilina vyrovnať, ale strelu Konečného z ľavej strany zastavila ľavá žŕdka. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 36. minúte, keď Königovu strelu tečoval tesne pred Tomekom Heizer – 2:0.

Hostia mohli skorigovať stav v 43. minúte, keď uchmatli puk za bránkou McDowellovi, ale Tvrdoňa vychytal v čistej príležitosti Corbeil. V 52. minúte mal svoj druhý gól na hokejke Štrauch, ale jeho strela z prvej z ľavého kruhu skončila mimo bránky. Záverečný tlak hostí pri powerplay nepriniesol žiadaný gól, takže dva body ostávajú doma.

Góly: 32. Štrauch (Svitana, Mlynarovič), 36. Heizer (König, Petran)

Vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Kalina, Lauff – Gavalier, Bogdaň

843 divákov

HK Poprad: Corbeil – D. Brejčák, McDowell, König, Petran, Ježek, Dinda, Krempaský, Jáchym – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Lichanec, Heizer, Buc – Abdul, Vartovník, Bondra – Hvila, Bjalončík, Vašaš

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Juraško, Poulin, Kozák, Chaloupka, Mendrej, Meliško, Roman – Pospíšil, Handlovský, Klimenta – Tvrdoň, Hruška, J. Jurík – Švihálek, Húževka, Stupka – Rogoň, Holovič, Konečný

Hlasy po zápase:

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – Som rád, že sme nadviazali na výkony proti Nitre a Banskej Bystrici. Počas celého zápasu sme boli v prevahe, v držaní puku. V druhej tretine sme dokázali súpera vymačkať zo síl našimi striedaniami, z čoho padli oba góly. Boli tam aj chyby, ale podržal nás Corbeil, ktorý vychytal prvú nulu v sezóne. Verím, že tento herný výkon sa bude opakovať a tešíme sa do Trenčína.

Petr Rosol (tréner Žiliny) – My sme sem prišli s cieľom bodovať, čo sa nám nepodarilo. Mali sme katastrofálnych desať minút v druhej tretine, nechali sme súpera hrať, boli sme uťahaní a dostali sme z toho dva góly. V tretej tretine sme začali hrať čo sme chceli, ale všade platí to, že bez gólu sa vyhrať nedá.